+420 774 997 898
Menu

Studio Mateřství: Příprava na porod

Porod je tou nejnapínavější a mnohdy i nejděsivější částí vašeho těhotenství, a je proto přirozené, že se na něj chcete co nejlépe připravit. Podívejte se na tipy, které jsme pro vás zpracovali ve spolupráci s porodními asistentkami ze Studia MateřstvíPsychická příprava


Víte, že až 90 % průběhu porodu je především o vašem nastavení mysli? Pokud se budete bát a od začátku o sobě budete pochybovat, porod může být delší a kontrakce bolestivější. Na to, co vás čeká, vás nejlépe připraví předporodní kurz. Čím víc toho totiž víte, tím menší strach budete mít, a tím více můžete průběh svého porodu ovlivnit.


Masáž hráze


Masáž hráze podporuje elasticitu hráze a slouží tak k prevenci jejího poranění při porodu. Provádí se 4-6 týdnů před plánovaným porodem pomocí olejíčku k tomu určenému. Masírujte nejlépe 5 minut denně a optimálně po sprchování, kdy je kůže prohřátá a poddajnější. Masáž hráze neprovádějte, pokud trpíte vaginálním výtokem či záněty, hráz by se mohla poranit ještě před samotným porodem.


Aniball


Aniball je účinná pomůcka v přípravě na porod a k prevenci poranění hráze. Aniball napomáhá posílení pánevního dna, pozitivně stimuluje poševní svalstvo a procvičuje střídavě napínání a uvolnění hráze během předporodní přípravy. Výsledkem cvičení je usnadnění vypuzovaní budoucího novorozence, zkrácení druhé doby porodní a významné snížení rizika nástřihu hráze. Kromě toho vám dokáže dodat i sebevědomí a zmírnit váš strach z porodu.


Lněné semínko


Lněné semínko napomáhá ke zvlhčení porodních cest a uvolnění svalstva pánevního dna. Kromě toho také změkčuje stolici, a tím usnadňuje vyprazdňování. Lněné semínko můžete konzumovat po celou dobu těhotenství, tři týdny před porodem je doporučeno pít odvar z lněných semínek (lžíce semínek povařená 5 minut v cca 250 ml vody) nebo semínka důkladně rozžvýkat a zapít dostatečným množstvím vody.


Maliníkový čaj


Maliníkový čaj je skvělým pomocníkem při přípravě hladkého svalstva dělohy, snižuje bolestivost při porodu, změkčuje porodní cesty a tím může pomoci zkrátit dobu porodu.


Datle


Zjistilo se, že konzumací datlí můžete významně zkrátit první dobu porodní a tím i celý porod. Doporučujeme sníst kolem šesti datlí denně od 36. týdne těhotenství.Milé nastávající maminky, věříme, že vám tyto tipy pomohou připravit se v co největším možném klidu a pohodě na váš porod.


Související články

Studio Mateřství: Co zařídit před porodem?

Studio Mateřství: Co zařídit před porodem?

Nakupování výbavičky, koupě kočárku a příprava dětského pokojíčku není to jediné, co v těhotenství musíte zařídit. Je tu i ta méně příjemná část a tou je administrativa. V tomto článku vám přinášíme informace, kam a kdy zajít a co zařídit ještě před tím, než porodíte. Tento článek vznikl ve spolupráci s porodními asistentkami ze Studia Mateřství.Přiznání otcovstvíV případě, že jste svobodná či rozvedená...

Studio Mateřství: Příspěvky pojišťoven

Studio Mateřství: Příspěvky pojišťoven

Milé nastávající maminky, připravili jsme pro vás praktický přehled příspěvků jednotlivých zdravotních pojišťoven, které můžete čerpat v rámci svého těhotenství a v období po porodu. Níže najdete rozpis vybraných pojišťoven a jejich příspěvků. K proplacení budete potřebovat těhotenskou průkazku, občanský průkaz, vyplněný formulář dané pojišťovny a samozřejmě doklad o zaplacení služby nebo produktu.Všeobecná...

Proč je důležité pořídit děťátku kvalitní matraci?

Proč je důležité pořídit děťátku kvalitní matraci?

Klidný a kvalitní spánek je základem zdravého vývoje dětského organismu. Ačkoli se s rostoucím věkem doba spánku snižuje, je potřeba myslet na to, že děti ve věku do 10 let stráví v posteli průměrně 10 hodin denně, a u dětí do 1 roku tvoří čas strávený v postýlce téměř 80 % celého dne. Proto je potřeba vybírat pečlivě nejen kvalitní dětskou postýlku, ale zejména kvalitní dětskou matraci.    Při...

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Doprava využíváme osvědčených dopravců

GLS SKČeská pošta | balík do rukyČeská pošta | balík na poštuČeská pošta | balíkovnaOsobní odběr

Platby nabízíme tyto platební metody

Rychlým online bank. převodem GoPayPlatební kartou online GoPayKlasickým bankovním převodemPlatba při převzetí