+420 774 997 898
Menu

Proč je důležité pořídit děťátku kvalitní matraci?

Klidný a kvalitní spánek je základem zdravého vývoje dětského organismu. Ačkoli se s rostoucím věkem doba spánku snižuje, je potřeba myslet na to, že děti ve věku do 10 let stráví v posteli průměrně 10 hodin denně, a u dětí do 1 roku tvoří čas strávený v postýlce téměř 80 % celého dne. Proto je potřeba vybírat pečlivě nejen kvalitní dětskou postýlku, ale zejména kvalitní dětskou matraci.

 

 

Při výběru vhodné matrace bychom se měli rozhodovat podle čtyř hlavních kritérií, mezi které patří:

 

•   zdravé prostředí pro spánek,

•   hygiena,

•   ergonomický komfort ležení,

•   bezpečnost.

 

Zdravé prostředí pro spánek


Pouze zdravé spánkové klima dokáže vašemu dítěti dopřát klidné a ničím nerušené noci. Noci, kdy se děťátko nepřehřívá a nepotí a může volně dýchat, a to i v případě, že leží na bříšku. Proto je potřeba, aby byly matrace vybaveny vzduchovými kanálky a prodyšnými materiály, díky kterým může vzduch uvnitř matrace volně cirkulovat. Díky tomu nedochází k pocení miminka a jeho přehřívání. Právě přehřátí organismu je ve většině případů příčinou náhlého úmrtí novorozenců. Specialistou na matrace, které „dýchají“ je rakouská společnost Träumeland, která na trhu působí již od roku 1965. Právě matrace Träumeland nabízejí to nejlepší spánkové klima.

 
 

Hygiena

 

Dalším, neméně důležitým faktorem při výběru matrace, je její schopnost zachovat čisté prostředí v postýlce. Toho je docíleno pomocí funkčních potahů, které jsou vybaveny integrovanou ochranou proti promáčení. Díky ní je zabráněno proniknutí vlhkosti až k jádru matrace a nehrozí tak množení bakterií uvnitř jádra, či dokonce jeho hnití. Toto však není jedinou výhodou potahů. Například potah sleep safety, který vyvinula společnost Träumeland, je navíc obohacen přírodními vlákny Tencel, díky kterým je zajištěna vyšší absorpce vlhkosti a tím ještě hygieničtější prostředí, a esencemi z levandulového a meduňkového oleje, které dítě nejen uklidní a pomůžou mu usnout, ale vynikají i antibakteriální a antimykotickou ochranou. Mezi další faktory, které byste při výběru matrace měli zohlednit, patří snímatelnost, pratelnost a dělitelnost potahu. Dělitelnost potahu oceníte při "nočních nehodách", kdy stačí vyprat jen znečištěnou polovinu potahu a tu nahradit spodní stranou potahu. Potahem sleep safety s možností jeho rozdělení je vybavena například matrace Mondschein.

 

Ergonomický komfort ležení

 

Páteř malých dětí není ještě zcela vyvinuta, proto je při pořizování matrace pro dítě potřeba klást opravdu velký důraz na výběr kvalitní ergonomické matrace. Je nutné vybrat matraci, která dítěti poskytuje optimální podporu a není ani příliš měkká, ani příliš tvrdá.

Ideální podpora je zajištěna díky bodové elasticitě, díky níž je optimálně rozložen tlak na dětskou páteř, která se při spánku může zdravě vyvíjet. Vysokou bodovou elasticitu zajišťují samostatné 3D prvky uvnitř jádra, které nezávisle na sobě reagují na tlak a zajišťují tak bodově elastický komfort ležení. Mezi matrace s vysokou bodovou elasticitou patří například model Traumstern
 
Ondálkův tip: Abyste zabránili případným proleženinám v oblasti hlavičky, doporučujeme vám matraci čas od času otočit, anebo miminko ukládat na opačnou stranu. Tlak těžké hlavičky se tak přesune na opačnou stranu matrace, takže riziková oblast nebude tak namáhaná.
 
 
Maximální bodovou elasticitu a tudíž i prémiový komfort ležení přináší matrace Wirbelwind, která je jedinečná svým jádrem. To je totiž tvořeno 75 pružinami vyrobenými ze speciální umělé hmoty, které optimálně rozkládají vzniklý tlak, čímž maximálně chrání dětskou páteř. Díky pružinám je matrace tvořena z jedné třetiny vzduchem, což navíc zajišťuje dokonalou prodyšnost.
 
Většina matrací Träumeland je navíc vybavena dvěma funkčními plochami - kojeneckou a dětskou stranou. Od hmotnosti cca 12 kg se matrace otočí z kojenecké na dětskou stranu, díky čemuž lze optimální komfort a stabilitu přizpůsobit každému vývojovému stádiu dítěte.

 

 

 

Bezpečnost

 

Bezpečnost v dětské postýlce lze zvýšit i pomocí výběru vhodné matrace. Matrace Träumeland mají několik bezpečnostních prvků, které chrání vaše děťátko a vám tak zajišťují klidné chvilky bez zbytečných obav. Matrace Träumeland jsou vybaveny hranami pro bezpečný nášlap. To znamená, že podélné hrany matrace jsou zesílené tak, aby při pokusech o první krůčky vaše děťátko matraci nesešláplo a nezapadlo tak mezi bočnice postýlky. Díky vysoké prodyšnosti jsou matrace Träumeland bezpečné i v případě, kdy děťátko spí na bříšku. Vydechovaný CO2 je odváděn pryč od dítěte, čímž je zabráněno jeho zpětnému vdechování. Prodyšnost matrací také výrazně eliminuje přehřátí dětského organismu.

 
 
 
Dalším požadavkem, že kterého byste při výběru dětské matrace neměli slevit, je bezpečnost použitých materiálů. Miminka tráví v postýlce většinu svého života a tak je nutné, aby byly obklopeny bezpečnými, zdraví nezávadnými materiály. Všechny matrace značky Träumeland jsou testovány na použití v dětských postýlkách a v těchto testech dosahují skvělých výsledků. Nově jsou také tyto matrace vybaveny potahy bez obsahu antimonu. V téměř všech matracových potazích se vyskytuje antimon, který je používán při výrobě polyesteru a ve větším množství je jedovatý. Ačkoli je určité množství této látky v matracích povoleno, Träumeland se rozhodl vybrané matracové potahy (sleep fresh, sleep safety a potahy juniorských matrací) vyrábět z materiálů, ve kterých není ani stopové množství této látky.

 

Materiál matrace

 

Neméně důležitým faktorem, který by měl při výběru matrace hrát roli, je materiál, že kterého byla vyrobena. Jedním z nejvhodnějších materiálů je studená pěnaTa dokáže zajistit nejen tvarovou stálost matrace, její elasticitu a dlouhou životnost, ale je také prodyšná a lépe odvádí od dětského tělíčka teplo. Vysokou prodyšnost matrací způsobují svislé a vodorovné vzduchové kanálky, které brání nahromadění tepla a zaručují stálou cirkulaci vzduchu. Mezi nejprodávanější matrace ze studené pěny patří Träumeland Abendrot nebo Traumplanet.

 

Ke kvalitním a velice praktickým materiálům pro výrobu matrací patří také přírodní latex či viskózové a speciální pěny. Matrace vyrobené z těchto materiálů jsou velice prodyšné, omezují pocení a hlavně brání vniknutí vlhkosti do matrace. Přírodní latex má antiseptický účinek, který velmi efektivně brání šíření bakterií a roztočů, proto jej doporučujeme zejména pro alergiky. Oblíbenou matrací z této skupiny je například Träumeland Mondbär. Pro ty, kteří hledají tu nejlepší kvalitu je určena matrace Top-Air, jež je vybavena unikátním vzduchovým polštářem, který dítěti poskytuje optimální polohu, prémiový komfort a zdravé a hygienické klima pro spánek. Zajímavostí je například i matrace Engelslocke, jež je vyrobená z mimořádně prodyšné PES tkaniny. Ta nejen že dopřává dítěti vynikající komfort ležení, ale také je omyvatelná, takže po sejmutí potahu můžete celou matraci umýt pod tekoucí vodou, což je nesmírně praktické! 

 

Matrace Träumeland přehledně

 

Abyste se mohli jednoduše a rychle zorientovat v naší nabídce matrací, byly všechny matrace opatřeny hodnocením kvality v podobě bodů. Čím vyšší je bodové ohodnocení matrace, tím vyšší je její kvalita. Matrace byly hodnoceny z mnoha podstatných kritérií, jako je jádro a potah matrace, odvětrání, bodová elasticita, zpevněné okraje, antialergické provedení a mnoho dalšího. Podívejte se na následující přehled a vyberte pro své děťátko matraci, která přesně splňuje vaše požadavky.

 

 

 

Milí rodiče, věříme, že jsme vám přinesli dostatek informací, rad a tipů potřebných pro nákup dětské matrace a vy tak svému děťátku vyberete tu nejlepší matraci, která mu dopřeje klidný a ničím nerušený spánek!


Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Doprava využíváme osvědčených dopravců

GLS SKČeská pošta | balík do rukyČeská pošta | balík na poštuČeská pošta | balíkovnaOsobní odběr

Platby nabízíme tyto platební metody

Rychlým online bank. převodem GoPayPlatební kartou online GoPayKlasickým bankovním převodemPlatba při převzetí