+420 774 997 898
Menu

Proč pořídit dítěti odrážedlo?

Odrážedla jsou v současné době velice populární nejen u dětí, ale také u vás, rodičů. Nejen, že se na procházce vaše dítě skvěle zabaví, ale vy také nemusíte donekonečna běhat kilometry za prckem, který se právě učí jezdit na kole. Odrážedla jsou vhodná pro děti už od dvou let a učí je nejen ovládat rovnováhu, ale také zvětšují jejich rozlet při objevování světa. Odrážedlaať už třístopá, dvoustopá, či jednostopá, se stanou první věcí, kterou vaše dítě dokonale ovládne a bude si tak užívat pocitu sebevědomí, který bude v dospělém věku potřebovat.

 

Pocit jízdy na odrážedle

 

Odrážedlo je úžasným nástrojem, jak si vaše dítě bezpečně osvojí pocit samostatné jízdy. Tento pocit, který získá na odrážedle, se mu bude hodit do dalšího života. Ve věku 2 až 4 let se děti začínají nejvíce spoléhat na své nohy a ty také budou i na odrážedle nejvíce používat. Nevědomky si tak pocit jízdy osvojují.

 

Ovládnutí „stroje"

 

Odrážedla pro děti v tomto věkovém rozmezí nepotřebují ještě brzdy, protože děti k brzdění používají svoje nohy. Jakmile vaše dítě zjistí, co mu odrážedlo dovoluje a jakému to skýtá možnosti, buďte si jistí, že žádná procházka se bez odrážedla neobejde. Vždyť je to jeho první "stroj", který ovládlo, stejně jako táta, který jezdí ve svém autě. Napodobování vzorů je pro děti velice důležitou součástí jejich vývoje. Na našem e-shopu můžete z několika typů odrážedel.


 

Cvičení koncentrace na odrážedle

 

Odrážedlo je ale také výborným prostředkem, na kterém se vaše dítě naučí koncentraci. Bez sledování cesty a směru jízdy totiž rychle zjistí, že se moc nepovozí, a tak je nuceno koncentrovat se a soustředit na to, co je před ním. Jízda na odrážedle a s ní související koncentrace je dokonalým tréninkem pro všechny ostatní činnosti v životě.

 

Bezpečnost na odrážedle

 

Na odrážedle by se vaše dítě nemělo pohybovat bez dozoru dospělé osoby. Na odrážedle je také nutné vybavit vaši ratolest dětskou přilbou. Bezpečné a přitom designově nápadité helmy vyrábí třeba firma Banwood nebo Melon. Dále by mělo mít vaše dítě pevnou obuv, rozhodně pro jízdu na odrážedle nejsou vhodné sandálky nebo pantoflíčky. Rukavice jsou také vhodné, když už vaše dítě spadne, neodře si ručičky. Brzdy se hodí pro děti nad tři roky, do té doby nedosahují takových rychlostí.


Dejte při jízdě na odrážedle pozor na prudké sjezdy, kde by vaše dítě mohlo ztratit nad odrážedlem kontrolu. Pozor také na přechodech pro chodce, dítě v žádném případě nesmí k přechodu přijíždět. V dostatečné vzdálenosti musí sestoupit a vy mu raději odrážedlo přeneste. Toto si s vaší ratolestí stanovte jako neměnné pravidlo! S odrážedlem se nesmí na silnici!


 

Jak poznáte kvalitní odrážedlo?

 

Odrážedla především musí obsahovat takové bezpečnostní prvky, které co nejvíce eliminují rizika úrazů a ostatních zranění. Samozřejmostí je i využití vhodných, kvalitních materiálů bez použití nebezpečných látek. Na odrážedle musí vaše dítě také dokonale dosáhnout nohama na zem, aby dokázalo kontrolovat svoji jízdu a mohlo kdykoliv bezpečně zabrzdit. Odrážedla by tedy měla splňovat následující kritéria:

 

  • •   použití kvalitních a zdravotně nezávadných materiálů,
  • •   pevné spoje a upínací prvky,
  • •   žádné ostré hrany,
  • •   správná výška sedadla,
  • •   nízká hmotnost.

 

Pořiďte svému dítěti odrážedlo a užívejte si radostí na výletech i procházkách. Budou mnohem zábavnější pro vás všechny!


Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Doprava využíváme osvědčených dopravců

GLS SKČeská pošta | balík do rukyČeská pošta | balík na poštuČeská pošta | balíkovnaOsobní odběr

Platby nabízíme tyto platební metody

Rychlým online bank. převodem GoPayPlatební kartou online GoPayKlasickým bankovním převodemPlatba při převzetí