+420 774 997 898
Menu

Proč miminka milují hnízdečka?

Hnízdečka pro miminka zažívají v posledních letech ohromný boom. Nejedná se o žádný módní hit, který zá pár let pomine, hnízdečka totiž mají nespočet výhod a miminka spinkání v nich naprosto milují. V tomto článku se dočtete, proč by hnízdečko nemělo chybět ve výbavičce vašeho miminka.
 


Pocit bezpečí


Stísněný prostor hnízdečka miminku navozuje známé pocity z maminčina bříška, které miminku usnadní příchod do našeho velkého světa. Děťátko po uložení do hnízdečka získá pocit bezpečí a útulna, což přispívá k jeho snazšímu usínání a klidnějšímu spánku. Díky tomu se vám snáze podaří nastavit váš každodenní režim.

Praktický pomocník


Hnízdečko poskytne miminku nejen příjemný, ale zejména bezpečný spánek. Díky hnízdu si během dne můžete položit děťátko na pohovku, aniž byste se museli obávat, že náhodou spadne. Zvýšené mantinely ho udrží na svém místě. Stejně tak můžete hnízdečko použít i v manželské posteli. Dopřeje vám klidný spánek bez obav, že během spánku miminko zalehnete. Mnoho maminek používá hnízdo i v hlubokém kočárku, kde kromě výše uvedených benefitů slouží i jako pohlcovač nárazů.Místo pro zdravý a bezpečný spánek


Otázka zdravého a bezpečného spánku je jedna z nejčastějších, kterou si rodiče pokládají. Mnoho z nich se může domnívat, že v hnízdečku jejich dítěti optimální spánkové klima nezajistí. Opak je ale pravdou. Rakouský výrobce matrací vytvořil první hnízdečko s integrovanou matrací, která je svými vlastnostmi, jakou je například bodová elasticita či prodyšnost, srovnatelná s kvalitními matracemi do dětských postýlek. Miminku tak nabízí nejen pohodlné, ale zejména zdravé místo pro spánek, které eliminuje akumulaci nahromaděného tepla a podporuje optimální vývoj dětské páteře.


 

Známé prostředí i mimo domov


Hnízdo pro miminko vám skvěle poslouží i během víkendu u babičky nebo na dovolené. Miminko díky němu získá prostor na spaní, který mu je dobře známý z domova. To miminko uklidní a navodí mu pocit bezpečí.
Miminku se tak bude i mimo domov krásně spinkat a vy nemusíte řešit převoz cestovní postýlky.


Pasení koníčků


Pasení koníčků, tedy pokládání miminka na bříško, napomáhá od určitého věku miminka k posílení zádového a šíjového svalstva a správnému psychomotorickému vývoji. Miminka jsou ale zpočátku nestabilní a snadno se převáží. I v tomto může hnízdečko pomoci. Okraj hnízdečka slouží jako podpůrný válec, o který se miminko může bezpečně opřít.


Přesun do vlastní postýlky


Snažíte se miminko naučit spát ve své postýlce? S hnízdečkem to půjde snáz! Opět vám v tom pomůže tolik důležitý pocit bezpečí a známého prostředí. Pokud miminko přesunete z vaší postele do jeho vlastní postýlky, nebude to pro něj tak výrazná změna.


 

Hnízdečka i pro větší děti


Zamilovalo si vaše miminko spánek v hnízdečku, ale už z něj pomalu vyrůstá? Žádné obavy! Český výrobce hnízdeček MimiConcept nabízí hnízdečka pro děti do 3 let!

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Doprava využíváme osvědčených dopravců

GLS SKČeská pošta | balík do rukyČeská pošta | balík na poštuČeská pošta | balíkovnaOsobní odběr

Platby nabízíme tyto platební metody

Rychlým online bank. převodem GoPayPlatební kartou online GoPayKlasickým bankovním převodemPlatba při převzetí