+420 774 997 898
Menu

Nejbezpečnější autosedačky podle testů ADAC

Datum:8.6.2020

Autosedačka je jedním z produktů dětské výbavy, jehož výběr byste v žádném případě neměli podcenit. Nejen, že je používání autosedačky ze zákona povinné, ale zejména může v případě autonehody zachránit zdraví a život těch nejzranitelnějších, našich dětí.
 
Náš článek vám poskytne praktický přehled v současnosti nejbezpečnějších autosedaček na trhu. Zdrojem dat jsou testy autosedaček nezávislou německou institucí ADAC od roku 2015 včetně nejnovějšího testu z května roku 2022. Do našeho testu jsme vybrali pouze nejlépe hodnocené modely, které získaly výsledek "velmi dobrý" a "dobrý" (získaly tak výslednou známku do 2,5).
 
 

Autosedačky do 1 nebo 1 a půl roku (skupina 0-13 kg, 0-18 kg, i-Size do 76 cm)

 
Cybex Aton B2 i-Size + základna Base One
 
celk. hodnocení 1,7, bezpečnost 1,6, obsluha 1,8, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2,0
 
Velmi dobrého hodnocení dosáhla i autosedačka Aton B2 i-Size a základna Base One. Tato autosedačka splňuje nejnovější bezpečnostní standard R129/03 a nabízí širokou škálu potřebných funkcí, zajišťujících bezpečnost při cestování od narození do cca 24 měsíců. Autosedačka je vybavena lineární ochranou proti bočnímu nárazu, která spolehlivě ochrání vaše dítě na cestách. Vyjímatelná novorozenecká vložka a výškově nastavitelná opěrka hlavy zajišťují maximální pohodlí během prvních dvou let vašeho dítěte.


Maxi-Cosi Pebble 360 + základna FamilyFix360


celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,3, obsluha 2,3, ergonomie 2,0, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 1,9


Další velmi dobře hodnocenou autosedačkou je Maxi-Cosi Pebble 360 v kombinaci s isofixovou základnou FamilyFix 360. Dětem nabízí vysokou bezpečnost a současně i komfort. Díky technologii FlexiSpin je možné autosedačku otáčet o 360° v jakékoli její poloze. Autosedačka se na základnu připevní snadno a rychle prostřednictvím technologie Click-and-Go. Vizuální a zvukový indikátor na základně minimalizují pravděpodobnost nesprávného připevnění autosedačky. Díky systému boční ochrany G-Cell absorbuje sedačka energii vzniklou při nárazu a chrání tak vaše dítě při bočním nárazu. Součástí autosedačky je ergonomická opěrka hlavy a bezpečnostní novorozenecká vložka, navržená ve spolupráci s pediatry.


Maxi-Cosi Marble


celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,9, obsluha 1,8, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 1,4


Zmínit musíme i autosedačku Maxi-Cosi Marble, která si v testu taktéž vedla dobře. Pro optimální polohu při spaní miminka umožňuje nastavení až 157° sklonu. Má 3bodový bezpečnostní pás a systém boční ochrany sníží riziko poranění při bočním nárazu na minimum. Autosedačka je dodávána s vlastní ISOFIX základnou, kterou díky technologii Click-and-Go upevníte snadno a rychle.

 

Nuna Pipa Next + základna Base Next


celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,8, obsluha 1,7, ergonomie 2,1, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 1,5


Velmi dobře hodnocenou autosedačkou je také Nuna Pipa Next v kombinaci se základnou Next Base. Tato unikátní autosedačka je nejen úžasně lehká (2,8 kg), ale zároveň také velice bezpečná. Při upoutání na základnu s automaticky výklopnými prvky boční ochrany docílíte maximální ochrany. Pipa Next převyšuje nároky nejpřísnější současné normy i-Size, využívá výplně z patentované paměťové pěny a má spoustu praktických funkcí, jako je nastavení výšky pomocí jedno ruky, velkorysá sluneční clona nebo materiály s merino vlnou.


Maxi-Cosi Pearl 360 + základna FamilyFix 360


celk. hodnocení 2,1, bezpečnost 2,1, obsluha 2,3, ergonomie 2,0, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 2,5


Dobrého hodnocení dosáhla i autosedačka Maxi-Cosi Pearl 360 v kombinaci s isofixovou základnou FamilyFix 360.Otočná základna poskytuje nejbezpečnější způsob upevnění autosedačky do auta a zároveň maximálně zjednodušuje rodiči usazení dítěte díky možnosti otočit autosedačku směrem k sobě. Rovněž umožňuje dle věku dítěte volit polohu autosedačky po či proti směru jízdy. Díky technologii FlexiSpin je možné autosedačku na základně otáčet o 360° v jakékoli poloze. Autosedačka se na základnu připevní snadno a rychle prostřednictvím technologie Click-and-Go.


Römer Baby-Safe 3 i-Size + Flex Base iSense


celk. hodnocení 2,5, bezpečnost 1,7, obsluha 3,2, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 2,0


Součástí setu je vajíčko Baby-Safe 3 i-Size a základna Flex Base iSense, přičemž každý z komponentů splňuje bezpečnostní normu i-Size. Systém iSense nabízí hned několik pokrokových vlastností. Jednou z nich je kompatibilita vajíčka s podvozky téměř všech dostupných kočárků. A dále je to otáčení o 180° v kombinaci s polohováním, což je naprosto unikátní.


Römer Baby-Safe iSense + Flex Base iSense


celk. hodnocení 2,5, bezpečnost 1,7, obsluha 3,2, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 2,0


Autosedačka Baby-Safe iSense a základna Flex Base iSense mají totožné vlastnosti jako výše uvedený set. Sedačka Baby-Safe iSense se pyšní převratnou novinkou, kterou je soustava inteligentních světýlek pro zvýšení komfortu a bezpečí.


Autosedačky do 4 let (i-Size 61-105 cm) a od 15 měsíců do 6 let (i-Size 76-115 cm)


Cybex Anoris T i-Size


celk. hodnocení 1,5, bezpečnost 1,2, obsluha 1,8, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2,5 

 

Vítězem této kategorie je autosedačka Cybex Anoris T i-Size, která díky integrovanému airbagu představuje revoluci v dětském cestování. Kombinuje v sobě veškerý komfort jízdy po směru jízdy bez kompromisů v oblasti bezpečnosti. Roky pečlivého výzkumu a stovky testů dělají z Anoris T i-Size optimální volbu pro ochranu vašeho dítěte. Bezpečně podporuje citlivou hlavu, krk a páteř vašeho děťátka. Díky revoluční technologii airbagu, který je integrovaný v bezpečnostním pultíku, je sedačka v poloze po směru jízdy neporovnatelná s kteroukoliv konkurenční autosedačkou na trhu na poli bezpečnosti. Je vhodná od 15 měsíců do 6 let (76-115 cm).


Joie i-Spin 360 Safe


celk. hodnocení 1,6, bezpečnost 1,2, obsluha 2,1, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,5 

 

Vynikající umístění získala autosedačka Joie i-Spin 360, která patří mezi čistě protisměrné autosedačky. Je určena pro děti od 40 do 105 cm a do 19 kg (tedy cca do 4 let). Přesahuje bezpečnostní nároky normy i-Size, takže vašemu dítěti poskytne to nejvyšší možné bezpečí a komfort. Autosedačka se kromě toho také snadno ovládá - lze ji jednoduše otáčet do všech směrů.  

Cybex Pallas G i-Size
 
celk. hodnocení 2,0, bezpečnost 2,1, obsluha 1,9, ergonomie 1,8, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,7 
 

Již mnoho let si rodiče vybírají dětské autosedačky Cybex Pallas, aby svým dětem zajistili dostatek bezpečí. Nejnovější model této cenami ověnčené řady, Pallas G i-Size, poskytuje spolehlivou ochranu po dobu více než 10 let. Tato 2v1 autosedačka roste společně s vaším dítětem, díky čemuž mu zajišťuje optimální podporu během jeho vývoje. Nový, vylepšený bezpečnostní pult poskytuje prvotřídní ochranu, pohodlí a svobodu pohybu a zároveň vám ulehčuje usazování a zajišťování dítěte. Pokud dítě během cestování usne, patentovaná naklápěcí opěrka hlavy napomáhá udržet jeho hlavu v chráněné pozici.


Cybex Sirona SX2 i-Size
 
celk. hodnocení 2,1, bezpečnost 1,8, obsluha 2,5, ergonomie 2,1, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2,7 
 
Sirona SX2 i-Size otočná o 360° vás zbaví stresu při instalaci autosedačky a zabezpečení vašeho dítěte. Spolehlivé bezpečnostní prvky v kombinaci s jednoduchým ovládáním zajišťují bezstarostný zážitek z cestování. Trvá jen chvilku dát vaše dítě do autosedačky, kterou otočíte do polohy proti směru jízdy - v bezpečí od začátku cesty. Autosedačku lze otáčet o 360°, díky které ji během několika vteřin otočíte po směru jízdy, až dítě povyroste. Pokročilý systém lineární ochrany při bočním nárazu je přednastaven k okamžitému použití - o jednu věc méně, o kterou se nemusíte starat a můžete se soustředit na radost z cesty.


Nuna Todl Next + základna Base Next
 
celk. hodnocení 2,3, bezpečnost 1,7, obsluha 2,9, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1,7, zpracování a údržba 2 
 

Autosedačka Nuna Todl Next v kombinaci se základnou Nuna Base Next poskytuje nekompromisní bezpečí, prémiové provedení s přírodními materiály, skvělou funkčnost a ovladatelnost. Díky její otočné funkci pro vás navíc bude usazování potomka hračkou. V neposlední řadě umožňuje cestovat dětem proti směru jízdy přibližně do 4 let, což je jednoznačně nejbezpečnější způsob cestování.


Römer Dualfix iSense + Flex Base iSense
 
celk. hodnocení 2,4, bezpečnost 2,0, obsluha 2,7, ergonomie 2,3, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2,2 
 

Dobré hodnocení získal také set Römer Dualfix iSense a základna Flex Base iSense, přičemž oba komponenty splňují bezpečnostní normu i-Size. Autosedačka Dualfix iSense vychází z  modelu Dualfix M i-Size. Navíc je vybavena inovativním osvětlením, které ještě více zpříjemní vaše společné cestování. Je určena pro děti od 3 měsíců do 4 let a je to ta nejlepší možnost poté, co dítko vyroste z první autosedačky. Přičemž pokračující autosedačku Dualfix iSense lze používat výhradně se základnou Flex base iSense.


Römer Dualfix 3 i-Size + Flex Base iSense
 
celk. hodnocení 2,4, bezpečnost 2,0, obsluha 2,7, ergonomie 2,3, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2,2 
 

 Dalším oceněným modelem byl Römer Dualfix 3 i-Size se základnou Flex Base iSense, přičemž oba komponenty splňují bezpečnostní normu i-Size. Autosedačka Dualfix 3 i-Size je několikátou generací modelu Dualfix, a tak prošla mnohými inovacemi.  Je určena pro děti od 3 měsíců do 4 let a je to ta nejlepší možnost poté, co dítko vyroste z první autosedačky. Autosedačku Dualfix 3 i-Size lze používat výhradně se základnou Flex base iSense.


 
Do 12 let (15-36 kg)
 

 Römer Kidfix III M
 
celk. hodnocení 1,7, bezpečnost 1,7, obsluha 1,7, ergonomie 2,3, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2
 

Vynikající hodnocení získala také Kidfix III M. Ta má delší sedací část s měkkou přední částí, která zajišťuje ještě pohodlnější polohu nohou také pro vyšší děti. Širší opěradlo ve tvaru písmene V roste s dítětem, nabízí útulné usazení menších dětí a zároveň poskytuje větší prostor při jejich růstu.

 
Joie Traver
 
celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,8, obsluha 1,6, ergonomie 2,4, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,8
 
Skvělého výsledku dosáhla také autosedačka Joie Traver, která kromě bezpečnosti vyniká i příjemnou cenou. Je určena malým cestovatelům od 4 do 12 let, kterým zajistí vynikající úroveň bezpečí i komfortu. Nabízí upevnění ISOFIX a výškově nastavitelnou hlavovou opěrku i délku sedáku.


Römer Kidfix M i-Size
 
celk. hodnocení 2,0, bezpečnost 2,4, obsluha 1,6, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2,5
 

Kidfix M i-Size byl vyvinut ve spolupráci s předními výrobci automobilů s ohledem na ještě vyšší ochranu při nárazu. Autosedačka odpovídá nejpřísnější evropské bezpečnostní normě i-Size a kombinuje mnoho skvělých funkcí. Navíc, díky úzké konstrukci sedačky se vejdou i tři vedle sebe, a to do velkého množství modelů aut.Milí rodiče, věříme, že vám tento článek pomohl s výběrem bezpečné autosedačky pro miminko, batole i školáka. Přejeme vám spousty bezpečných kilometrů!

Související články

Co je to i-Size? A proč jsou tyto autosedačky tak bezpečné?

Co je to i-Size? A proč jsou tyto autosedačky tak bezpečné?

Při výběru autosedačky pro své děťátko jste určitě narazili na označení i-Size. Co toto označení vlastně znamená? A v čem jsou autosedačky i-Size bezpečnější?Co to i-Size vlastně je? i-Size je evropské nařízení týkající se bezpečnosti autosedaček pro miminka a větší děti (přibližně do 4 let). Jedná se o nejnovější nařízení Evropské unie, které bylo vytvořeno na základě rozsáhlého výzkumu zaměřeného...

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Doprava využíváme osvědčených dopravců

Osobní odběr

Platby nabízíme tyto platební metody

Rychlým online bank. převodem GoPayPlatební kartou online GoPayKlasickým bankovním převodemPlatba při převzetí