+420 774 997 898
Menu

Nejbezpečnější autosedačky podle testů ADAC

Datum:8.6.2020

Autosedačka je jedním z produktů dětské výbavy, jehož výběr byste v žádném případě neměli podcenit. Nejen, že je používání autosedačky ze zákona povinné, ale zejména může v případě autonehody zachránit zdraví a život těch nejzranitelnějších, našich dětí.
 
Náš článek vám poskytne praktický přehled v současnosti nejbezpečnějších autosedaček na trhu. Zdrojem dat jsou testy autosedaček nezávislou německou institucí ADAC od roku 2015 včetně nejnovějšího testu z května roku 2021. Do našeho testu jsme vybrali pouze nejlépe hodnocené modely, které získaly známku maximálně 1,8.
 
 

Autosedačky do 1 nebo 1 a půl roku (skupina 0-13 kg, 0-18 kg, i-Size do 76 cm)


 
Maxi-Cosi Coral + základna FamilyFix3 (7 990 Kč + 5 549 Kč)
 
celk. hodnocení 1,6, bezpečnost 1,5, obsluha 1,7, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1,7, zpracování a údržba 1,9
 
Vynikajícího hodnocení dosáhla také novinka Maxi-Cosi Coral v kombinaci se základnou FamilyFix3. Tato autosedačka s inovativním bezpečnostním konceptem splňuje ty nejvyšší požadavky na bezpečnost i praktičnost. Jedná se o první autosedačku s lehkou vyjímatelnou ergonomickou vložkou vážící pouhých 1,7 kg, která usnadní přenášení dětí. Ideální řešení pro rodiče, kteří budou své děťátko často vozit v autě. Autosedačka je vhodná pro děti do 13 kg (cca 1 rok).
 
Cybex Aton M i-Size + základna Base M (4 790 Kč + 4 890 Kč)
 
celk. hodnocení 1,6, bezpečnost 1,3, obsluha 1,8, ergonomie 1,8, obsah škodlivin 1,7, zpracování a údržba 2
 
Stejného hodnocení (1,6) dosáhla i kombinace Cybex Aton M i-Size a Base M. Aton M i-Size nabízí nejnovější dostupné bezpečnostní technologie a společně se základnou Base M umožňuje převážení dětí do 15 měsíců v pozici proti směru jízdy. Aton M i-Size je vhodný pro novorozence a děti o výšce 45 - 87 cm (max. 13 kg). Aton M i-Size nabízí vyjímatelnou vnitřní vložku, která zaručuje téměř zcela plochou pozici pro předčasně narozené a velmi malé děti, má také výškově nastavitelnou opěrku hlavy pro větší děti. Ochranu dítěte mimo jiné zajišťuje systém lineární ochrany při bočním nárazu nebo energii absorbující skořepina.


Maxi-Cosi Marble


celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,9, obsluha 1,8, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,4


Zmínit musíme i autosedačku Maxi-Cosi Marble, která si v testu taktéž vedla dobře. Pro optimální polohu při spaní miminka umožňuje nastavení až 157° sklonu. Má 3bodový bezpečnostní pás a systém boční ochrany sníží riziko poranění při bočním nárazu na minimum. Autosedačka je dodávána s vlastní ISOFIX základnou, kterou díky technologii Click-and-Go upevníte snadno a rychle. 

 
 

Autosedačky do 4 let (i-Size 61 - 105 cm)


Joie i-Spin 360 Safe (9 689 Kč)


celk. hodnocení 1,6, bezpečnost 1,2, obsluha 2,1, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,5 

 

Vítězem této kategorie je autosedačka Joie i-Spin 360, která patří mezi čistě protisměrné autosedačky. Je určena pro děti od 40 do 105 cm a do 19 kg (tedy cca do 4 let). Přesahuje bezpečnostní nároky normy i-Size, takže vašemu dítěti poskytne to nejvyšší možné bezpečí a komfort. Autosedačka se kromě toho také snadno ovládá - lze ji jednoduše otáčet do všech směrů.  
 
Römer SwingFix M i-Size (12 490 Kč)
 
celk. hodnocení 1,7, bezpečnost 1,4, obsluha 2, ergonomie 2, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,2 
 
Autosedačka Römer Swingfix M i-Size je flexibilní model, který je vhodný pro děti od 61 do 105 cm (cca do 4 let). Jako ostatní i-Size modely nabízí možnost použití proti i po směru jízdy. Díky bočnímu natáčení ke dveřím auta je usazení a připoutání vašeho dítěte velmi snadné. Sedačky Swingfix M i-Size vás ohromí nejen svými skvělými vlastnostmi, ale také svým designem, za který získaly ocenění – vaše jízda tak bude nejen bezpečná, ale i stylová.
 

 
Do 12 let (15-36 kg)
 

 Römer Kidfix III M (6 490 Kč)
 
celk. hodnocení 1,7, bezpečnost 1,7, obsluha 1,7, ergonomie 2,3, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2
 
Vynikající hodnocení získala také Kidfix III M. Ta má delší sedací část s měkkou přední částí, která zajišťuje ještě pohodlnější polohu nohou také pro vyšší děti. Širší opěradlo ve tvaru písmene V roste s dítětem, nabízí útulné usazení menších dětí a zároveň poskytuje větší prostor při jejich růstu.
 
Cybex Solution M-Fix SL (4 790 Kč)
 
celk. hodnocení 1,7, bezpečnost 1,8, obsluha 1,4, ergonomie 2,1, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,8 
 
Skvěle dopadla i autosedačka Cybex Solution M-Fix SL. Tento model si oproti předchozí autosedačce pohoršil o jednu desetinu v bezpečnosti, ale naopak má lepší hodnocení v rámci obsluhy a ergonomie. Je tak stále velmi bezpečnou autosedačkou, která dětem nabízí dokonalé pohodlí. Tato autosedačka má lineární ochranu při bočním nárazu, ISOFIX Connect System, sklápěcí a výškově nastavitelnou opěrku hlavy.


Cybex Solution S i-Fix (5 490 Kč)

celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,8, obsluha 1,8, ergonomie 2, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,7

Lehká, ale ve voze stabilní autosedačka Cybex Solution S i-Fix pro děti od 4 let taktéž dosáhla skvělého výsledku. Oproti předchozímu modelu si o kousek pohoršila v obsluze, skóre si ale vylepšuje lepší ergonomií a zpracováním a údržbou. Podle výrobce je autosedačka navržena tak, aby své poslání plnila po dobu přibližně 9 let. Lze ji připevnit na ISOFIX.

 
Joie Traver (3 289 Kč)
 
celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,8, obsluha 1,6, ergonomie 2,4, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,8
 
Skvělého výsledku dosáhla také autosedačka Joie Traver, která kromě bezpečnosti vyniká i příjemnou cenou. Je určena malým cestovatelům od 4 do 12 let, kterým zajistí vynikající úroveň bezpečí i komfortu. Nabízí upevnění ISOFIX a výškově nastavitelnou hlavovou opěrku i délku sedáku.
 

Milí rodiče, věříme, že vám tento článek pomohl s výběrem bezpečné autosedačky pro miminko, batole i školáka. Přejeme vám spousty bezpečných kilometrů!

Související články

Co je to i-Size? A proč jsou tyto autosedačky tak bezpečné?

Co je to i-Size? A proč jsou tyto autosedačky tak bezpečné?

Při výběru autosedačky pro své děťátko jste určitě narazili na označení i-Size. Co toto označení vlastně znamená? A v čem jsou autosedačky i-Size bezpečnější? Co to i-Size vlastně je? i-Size je evropské nařízení týkající se bezpečnosti autosedaček pro miminka a větší děti (přibližně do 4 let). Jedná se o nejnovější nařízení Evropské unie, které bylo vytvořeno na základě rozsáhlého výzkumu...

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Doprava využíváme osvědčených dopravců

DPD SKČeská pošta | balík do rukyČeská pošta | balík na poštuOsobní odběr

Platby nabízíme tyto platební metody

Rychlým online bank. převodem GoPayPlatební kartou online GoPayPlatba kartou onlineKlasickým bankovním převodemPlatba při převzetí