+420 774 997 898
Menu

Nejbezpečnější autosedačky podle testů ADAC

Datum:8.6.2020

Autosedačka je jedním z produktů dětské výbavy, jehož výběr byste v žádném případě neměli podcenit. Nejen, že je používání autosedačky ze zákona povinné, ale zejména může v případě autonehody zachránit zdraví a život těch nejzranitelnějších, našich dětí.
 
Náš článek vám poskytne praktický přehled v současnosti nejbezpečnějších autosedaček na trhu. Zdrojem dat jsou testy autosedaček nezávislou německou institucí ADAC od roku 2015 včetně nejnovějšího testu z října roku 2021. Do našeho testu jsme vybrali pouze nejlépe hodnocené modely, které získaly výsledek "velmi dobrý" a "dobrý" (získaly tak výslednou známku do 2,5).
 
 

Autosedačky do 1 nebo 1 a půl roku (skupina 0-13 kg, 0-18 kg, i-Size do 76 cm)

 
Cybex Aton M i-Size + základna Base M (4 790 Kč + 4 890 Kč)
 
celk. hodnocení 1,6, bezpečnost 1,3, obsluha 1,8, ergonomie 1,8, obsah škodlivin 1,7, zpracování a údržba 2,0
 
Stejného hodnocení (1,6) dosáhla i kombinace Cybex Aton M i-Size a Base M. Aton M i-Size nabízí nejnovější dostupné bezpečnostní technologie a společně se základnou Base M umožňuje převážení dětí do 15 měsíců v pozici proti směru jízdy. Aton M i-Size je vhodný pro novorozence a děti o výšce 45 - 87 cm (max. 13 kg). Aton M i-Size nabízí vyjímatelnou vnitřní vložku, která zaručuje téměř zcela plochou pozici pro předčasně narozené a velmi malé děti, má také výškově nastavitelnou opěrku hlavy pro větší děti. Ochranu dítěte mimo jiné zajišťuje systém lineární ochrany při bočním nárazu nebo energii absorbující skořepina.


Maxi-Cosi Pebble 360 + základna FamilyFix360 (6 390 Kč + 6 190 Kč)


celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,3, obsluha 2,3, ergonomie 2,0, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 1,9


Další velmi dobře hodnocenou autosedačkou je  Maxi-Cosi Pebble 360 v kombinaci s isofixovou základnou FamilyFix 360. Dětem nabízí vysokou bezpečnost a současně i komfort. Díky technologii FlexiSpin je možné autosedačku otáčet o 360° v jakékoli její poloze. Autosedačka se na základnu připevní snadno a rychle prostřednictvím technologie Click-and-Go. Vizuální a zvukový indikátor na základně minimalizují pravděpodobnost nesprávného připevnění autosedačky. Díky systému boční ochrany G-Cell absorbuje sedačka energii vzniklou při nárazu a chrání tak vaše dítě při bočním nárazu. Součástí autosedačky je ergonomická opěrka hlavy a bezpečnostní novorozenecká vložka, navržená ve spolupráci s pediatry.


Maxi-Cosi Marble (8 990 Kč)


celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,9, obsluha 1,8, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 1,4


Zmínit musíme i autosedačku Maxi-Cosi Marble, která si v testu taktéž vedla dobře. Pro optimální polohu při spaní miminka umožňuje nastavení až 157° sklonu. Má 3bodový bezpečnostní pás a systém boční ochrany sníží riziko poranění při bočním nárazu na minimum. Autosedačka je dodávána s vlastní ISOFIX základnou, kterou díky technologii Click-and-Go upevníte snadno a rychle. 


Römer Baby-Safe 3 i-Size + Flex Base iSense (9 990 Kč)


celk. hodnocení 2,5, bezpečnost 1,7, obsluha 3,2, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 2,0


Součástí setu je vajíčko Baby-Safe 3 i-Size a základna Flex Base iSense, přičemž každý z komponentů splňuje bezpečnostní normu i-Size. Systém iSense nabízí hned několik pokrokových vlastností. Jednou z nich je kompatibilita vajíčka s podvozky téměř všech dostupných kočárků. A dále je to otáčení o 180° v kombinaci s polohováním, což je naprosto unikátní.


Römer Baby-Safe iSense + Flex Base iSense (12 990 Kč)


celk. hodnocení 2,5, bezpečnost 1,7, obsluha 3,2, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 2,0


Autosedačka Baby-Safe iSensea a základna Flex Base iSense mají totožné vlastnosti jako výše uvedený set. Sedačka Baby-Safe iSense se pyšní převratnou novinkou, kterou je soustava inteligentních světýlek pro zvýšení komfortu a bezpečí.


Autosedačky do 4 let (i-Size 61 - 105 cm)


Joie i-Spin 360 Safe (9 689 Kč)


celk. hodnocení 1,6, bezpečnost 1,2, obsluha 2,1, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,5 

 

Vítězem této kategorie je autosedačka Joie i-Spin 360, která patří mezi čistě protisměrné autosedačky. Je určena pro děti od 40 do 105 cm a do 19 kg (tedy cca do 4 let). Přesahuje bezpečnostní nároky normy i-Size, takže vašemu dítěti poskytne to nejvyšší možné bezpečí a komfort. Autosedačka se kromě toho také snadno ovládá - lze ji jednoduše otáčet do všech směrů.  

Cybex Pallas G i-Size (7 990 Kč)
 
celk. hodnocení 2,0, bezpečnost 2,1, obsluha 1,9, ergonomie 1,8, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,7 
 

Již mnoho let si rodiče vybírají dětské autosedačky Cybex Pallas, aby svým dětem zajistili dostatek bezpečí. Nejnovější model této cenami ověnčené řady, Pallas G i-Size, poskytuje spolehlivou ochranu po dobu více než 10 let. Tato 2v1 autosedačka roste společně s vaším dítětem, díky čemuž mu zajišťuje optimální podporu během jeho vývoje. Nový, vylepšený bezpečnostní pult poskytuje prvotřídní ochranu, pohodlí a svobodu pohybu a zároveň vám ulehčuje usazování a zajišťování dítěte. Pokud dítě během cestování usne, patentovaná naklápěcí opěrka hlavy napomáhá udržet jeho hlavu v chráněné pozici.


Cybex Sirona SX2 i-Size (9 990 Kč)
 
celk. hodnocení 2,1, bezpečnost 1,8, obsluha 2,5, ergonomie 2,1, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2,7 
 
Sirona SX2 i-Size otočná o 360° vás zbaví stresu při instalaci autosedačky a zabezpečení vašeho dítěte. Spolehlivé bezpečnostní prvky v kombinaci s jednoduchým ovládáním zajišťují bezstarostný zážitek z cestování. Trvá jen chvilku dát vaše dítě do autosedačky, kterou otočíte do polohy proti směru jízdy - v bezpečí od začátku cesty. Autosedačku lze otáčet o 360°, díky které ji během několika vteřin otočíte po směru jízdy, až dítě povyroste. Pokročilý systém lineární ochrany při bočním nárazu je přednastaven k okamžitému použití - o jednu věc méně, o kterou se nemusíte starat a můžete se soustředit na radost z cesty.


Römer Dualfix iSense + Flex Base iSense (14 990 Kč)
 
celk. hodnocení 2,4, bezpečnost 2,0, obsluha 2,7, ergonomie 2,3, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2,2 
 

Dobré hodnocení získal také set Römer Dualfix iSense a základna Flex Base iSense, přičemž oba komponenty splňují bezpečnostní normu i-Size. Autosedačka Dualfix iSense vychází z  modelu Dualfix M i-Size. Navíc je vybavena inovativním osvětlením, které ještě více zpříjemní vaše společné cestování. Je určena pro děti od 3 měsíců do 4 let a je to ta nejlepší možnost poté, co dítko vyroste z první autosedačky. Přičemž pokračující autosedačku Dualfix iSense lze používat výhradně se základnou Flex base iSense.

 
Do 12 let (15-36 kg)
 

 Römer Kidfix III M (6 490 Kč)
 
celk. hodnocení 1,7, bezpečnost 1,7, obsluha 1,7, ergonomie 2,3, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2
 

Vynikající hodnocení získala také Kidfix III M. Ta má delší sedací část s měkkou přední částí, která zajišťuje ještě pohodlnější polohu nohou také pro vyšší děti. Širší opěradlo ve tvaru písmene V roste s dítětem, nabízí útulné usazení menších dětí a zároveň poskytuje větší prostor při jejich růstu.

 
Cybex Solution M-Fix SL (4 790 Kč)
 
celk. hodnocení 1,7, bezpečnost 1,8, obsluha 1,4, ergonomie 2,1, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,8 
 

Skvěle dopadla i autosedačka Cybex Solution M-Fix SL. Tento model si oproti předchozí autosedačce pohoršil o jednu desetinu v bezpečnosti, ale naopak má lepší hodnocení v rámci obsluhy a ergonomie. Je tak stále velmi bezpečnou autosedačkou, která dětem nabízí dokonalé pohodlí. Tato autosedačka má lineární ochranu při bočním nárazu, ISOFIX Connect System, sklápěcí a výškově nastavitelnou opěrku hlavy.

 
Joie Traver (3 289 Kč)
 
celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,8, obsluha 1,6, ergonomie 2,4, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,8
 
Skvělého výsledku dosáhla také autosedačka Joie Traver, která kromě bezpečnosti vyniká i příjemnou cenou. Je určena malým cestovatelům od 4 do 12 let, kterým zajistí vynikající úroveň bezpečí i komfortu. Nabízí upevnění ISOFIX a výškově nastavitelnou hlavovou opěrku i délku sedáku.


Milí rodiče, věříme, že vám tento článek pomohl s výběrem bezpečné autosedačky pro miminko, batole i školáka. Přejeme vám spousty bezpečných kilometrů!

Související články

Co je to i-Size? A proč jsou tyto autosedačky tak bezpečné?

Co je to i-Size? A proč jsou tyto autosedačky tak bezpečné?

Při výběru autosedačky pro své děťátko jste určitě narazili na označení i-Size. Co toto označení vlastně znamená? A v čem jsou autosedačky i-Size bezpečnější? Co to i-Size vlastně je? i-Size je evropské nařízení týkající se bezpečnosti autosedaček pro miminka a větší děti (přibližně do 4 let). Jedná se o nejnovější nařízení Evropské unie, které bylo vytvořeno na základě rozsáhlého výzkumu...

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Doprava využíváme osvědčených dopravců

DPD SKČeská pošta | balík do rukyČeská pošta | balík na poštuOsobní odběr

Platby nabízíme tyto platební metody

Rychlým online bank. převodem GoPayPlatební kartou online GoPayKlasickým bankovním převodemPlatba při převzetí