+420 774 997 898
0

Oblíbené produkty:

0

Košík 0,00 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Nejbezpečnější autosedačky podle testů ADAC

Datum:8.6.2020

Autosedačka je jedním z produktů dětské výbavy, jehož výběr byste v žádném případě neměli podcenit. Nejen, že je používání autosedačky ze zákona povinné, ale zejména může v případě autonehody zachránit zdraví a život těch nejzranitelnějších, našich dětí.
 
Náš článek vám poskytne praktický přehled v současnosti nejbezpečnějších autosedaček na trhu. Zdrojem dat jsou testy autosedaček nezávislou německou institucí ADAC od roku 2015 včetně nejnovějšího testu z října roku 2020. Do našeho testu jsme vybrali pouze nejlépe hodnocené modely, které získaly známku maximálně 1,8.
 
 

Autosedačky do 1 nebo 1 a půl roku (skupina 0-13 kg, 0-18 kg, i-Size do 76 cm)
 
Maxi-Cosi Jade + základna 3WayFix (6 590 Kč + 4 990 Kč)
 
celk. hodnocení 1,5, bezpečnost 1,2, obsluha 1,7, ergonomie 2,5, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,4
 
Absolutním vítězem je kombinace autosedačky Maxi-Cosi Jade a základny 3WayFix. Jade je v podstatě "autokorbička", která je určena dětem do 6 měsíců a lze ji použít pouze s kočárky Maxi-Cosi. Díky ležící poloze je dosaženo maximální bezpečnosti. Tato autosedačka je kvůli možnosti uchycení pouze na kočárky Maxi-Cosi určena pro velmi malý okruh uživatelů. Vzhledem k době použitelnosti má i poměrně vysokou cenu, proto doporučujeme spíš následující modely.
 
Maxi-Cosi Coral + základna FamilyFix3 (7 625 Kč + 4 990 Kč)
 
celk. hodnocení 1,6, bezpečnost 1,5, obsluha 1,7, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1,7, zpracování a údržba 1,9
 
Vynikajícího hodnocení dosáhla také novinka Maxi-Cosi Coral v kombinaci se základnou FamilyFix3. Tato autosedačka s inovativním bezpečnostním konceptem splňuje ty nejvyšší požadavky na bezpečnost i praktičnost. Jedná se o první autosedačku s lehkou vyjímatelnou ergonomickou vložkou vážící pouhých 1,7 kg, která usnadní přenášení dětí. Ideální řešení pro rodiče, kteří budou své děťátko často vozit v autě. Autosedačka je vhodná pro děti do 13 kg (cca 1 rok).
 
Cybex Aton M i-Size + základna Base M (4 890 Kč + 4 790 Kč)
 
celk. hodnocení 1,6, bezpečnost 1,3, obsluha 1,8, ergonomie 1,8, obsah škodlivin 1,7, zpracování a údržba 2
 
Stejného hodnocení (1,6) dosáhla i kombinace Cybex Aton M i-Size a Base M. Aton M i-Size nabízí nejnovější dostupné bezpečnostní technologie a společně se základnou Base M umožňuje převážení dětí do 15 měsíců v pozici proti směru jízdy. Aton M i-Size je vhodný pro novorozence a děti o výšce 45 - 87 cm (max. 13 kg). Aton M i-Size nabízí vyjímatelnou vnitřní vložku, která zaručuje téměř zcela plochou pozici pro předčasně narozené a velmi malé děti, má také výškově nastavitelnou opěrku hlavy pro větší děti. Ochranu dítěte mimo jiné zajišťuje systém lineární ochrany při bočním nárazu nebo energii absorbující skořepina. 
 
 

Autosedačky do 4 let (i-Size 61 - 105 cm)


Joie i-Spin 360 Safe (9 499 Kč)


celk. hodnocení 1,6, bezpečnost 1,2, obsluha 2,1, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,5 
 
Vítězem této kategorie je autosedačka Joie i-Spin 360 Safe, která patří mezi čistě protisměrné autosedačky. Je určena pro děti od 40 do 105 cm a do 19 kg (tedy cca do 4 let). Přesahuje bezpečnostní nároky normy i-Size, takže vašemu dítěti poskytne to nejvyšší možné bezpečí a komfort. Autosedačka se kromě toho také snadno ovládá - lze ji jednoduše otáčet do všech směrů.  
 
Römer SwingFix M i-Size (12 490 Kč)
 
celk. hodnocení 1,7, bezpečnost 1,4, obsluha 2, ergonomie 2, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,2 
 
Autosedačka Römer Swingfix M i-Size je flexibilní model, který je vhodný pro děti od 61 do 105 cm (cca do 4 let). Jako ostatní i-Size modely nabízí možnost použití proti i po směru jízdy. Díky bočnímu natáčení ke dveřím auta je usazení a připoutání vašeho dítěte velmi snadné. Sedačky Swingfix M i-Size vás ohromí nejen svými skvělými vlastnostmi, ale také svým designem, za který získaly ocenění – vaše jízda tak bude nejen bezpečná, ale i stylová.
 

 
Do 12 let (15-36 kg)
 
Cybex Solution S-Fix (4 890 Kč)

celk. hodnocení 1,7, bezpečnost 1,7, obsluha 1,7, ergonomie 1,8, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,8

Nejlepšího hodnocení ve své kategorii dosáhla autosedačka Cybex Solution S-Fix, která je vhodná od 3 do 12 let a vyčnívá díky svým funkcím pro pohodlí a bezpečnost. Naklápěcí opěrka hlavy zabraňuje nebezpečnému přepadávání hlavy dítěte dopředu během spánku a udržuje ji neustále v bezpečné zóně autosedačky. To je důležité především při nárazu z boku, během kterého poskytuje opěrka hlavy a systém lineární ochrany při bočním nárazu zvýšenou ochranu dítěte. 12 možností nastavení výšky pouze jednou rukou poskytuje rodičům i rostoucímu dítěti pohodlné cestování ve vozidle.
 
Römer Kidfix III M (6 490 Kč)
 
celk. hodnocení 1,7, bezpečnost 1,7, obsluha 1,7, ergonomie 2,3, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2
 
Autosedačka Römer Kidfix III M dosahuje téměř stejného hodnocení jako model výše. Delší sedací část s měkkou přední částí zajišťuje ještě pohodlnější a ergonomičtější polohu nohou také pro vyšší děti. Širší opěradlo ve tvaru písmene V roste s dítětem, nabízí útulné usazení menších dětí a zároveň poskytuje větší prostor při jejich růstu.
 
Cybex Solution M-Fix SL (3 499 Kč)
 
celk. hodnocení 1,7, bezpečnost 1,8, obsluha 1,4, ergonomie 2,1, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,8 
 
Vynikající hodnocení získala také Cybex Solution M-Fix SL. Tento model si oproti předchozí autosedačce pohoršil o jednu desetinu v bezpečnosti, ale naopak má lepší hodnocení v rámci obsluhy a ergonomie. Je tak stále velmi bezpečnou autosedačkou, která dětem nabízí dokonalé pohodlí. Tato autosedačka má lineární ochranu při bočním nárazu, ISOFIX Connect System, sklápěcí a výškově nastavitelnou opěrku hlavy.
 
Joie Traver (2 889 Kč)
 
celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,8, obsluha 1,6, ergonomie 2,4, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,8
 
Skvělého výsledku dosáhla také autosedačka Joie Traver, která kromě bezpečnosti vyniká i příjemnou cenou. Je určena malým cestovatelům od 4 do 12 let, kterým zajistí vynikající úroveň bezpečí i komfortu. Nabízí upevnění ISOFIX a výškově nastavitelnou hlavovou opěrku i délku sedáku.
 


Milí rodiče, věříme, že vám tento článek pomohl s výběrem bezpečné autosedačky pro miminko, batole i školáka. Přejeme vám spousty bezpečných kilometrů!

Související články

Co je to i-Size? A proč jsou tyto autosedačky tak bezpečné?

Co je to i-Size? A proč jsou tyto autosedačky tak bezpečné?

Při výběru autosedačky pro své děťátko jste určitě narazili na označení i-Size. Co toto označení vlastně znamená? A v čem jsou autosedačky i-Size bezpečnější? Co to i-Size vlastně je? i-Size je evropské nařízení týkající se bezpečnosti autosedaček pro miminka a větší děti (přibližně do 4 let). Jedná se o nejnovější nařízení Evropské unie, které bylo vytvořeno na základě rozsáhlého výzkumu...

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Doprava využíváme osvědčených dopravců

DPD SKČeská pošta | balík do rukyČeská pošta | balík na poštuOsobní odběr

Platby nabízíme tyto platební metody

Rychlým online bank. převodem GoPayPlatební kartou online GoPayKlasickým bankovním převodem