+420 774 997 898
Menu

Nejbezpečnější autosedačky podle testů ADAC

Datum: 8.6. 2020

Autosedačka je jedním z produktů dětské výbavy, jehož výběr byste v žádném případě neměli podcenit. Nejen, že je používání autosedačky ze zákona povinné, ale zejména může v případě autonehody zachránit zdraví a život těch nejzranitelnějších, našich dětí.
 
Náš článek vám poskytne praktický přehled v současnosti nejbezpečnějších autosedaček na trhu. Zdrojem dat jsou testy autosedaček nezávislou německou institucí ADAC od roku 2015 včetně nejnovějšího testu z května roku 2024. Do našeho testu jsme vybrali pouze nejlépe hodnocené modely, které získaly výslednou známku nejhůře 1,9.
 
 

Autosedačky do 1 nebo 1 a půl roku (skupina 0-13 kg, 0-18 kg, i-Size do 76 cm)

Bugaboo Turtle Air + základna Turtle Air Wingbase


celk. hodnocení 1,6, bezpečnost 1,2, obsluha 1,9, ergonomie 2,2, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 1,5
 
Zatím nejlepší hodnocení získala autosedačka Bugaboo Turtle Air vyrobená pod záštitou značky Nuna. Spolu se základnou Wing tvoří maximálně bezpečnou a praktickou kombinaci, díky které můžete plynule přecházet z auta na kočárek.


Nuna Pipa Urbn


celk. hodnocení 1,6, bezpečnost 1,6, obsluha 1,6, ergonomie 1,6, obsah škodlivin 2,5, zpracování a údržba 1,9
 
Velmi dobře si vedla i autosedačka Nuna Pipa Urbn, která se kromě vynikající bezpečnosti může pyšnit i tím, že jako první autosedačka má integrované úchyty ISOFIX. I přes to patří mezi nejlehčí autosedačky na trhu s pouhými 3,3 kg.


Joie i-Snug 2 + základna i-Base Advance

celk. hodnocení 1,7, bezpečnost 1,5, obsluha 2,0, ergonomie 2,0, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 1,5
 

Joie i-Snug 2 je bezpečná, komfortní a velice lehká autosedačka splňující nejnovější a nejpřísnější současný standard pro dětská zádržná zařízení i-Size. Bezpečnostní prvky autosedačky splňují a přesahují požadavky současného nejpřísnějšího standardu, kterým je i-Size. Joie i-Snug 2 váží pouhých 3,35 kg, čímž vám usnadní cestování. Spolu se základnou i-Base tvoří extra bezpečný cestovní systém.


Maxi-Cosi Pebble 360 + základna FamilyFix360


celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,3, obsluha 2,3, ergonomie 2,0, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 1,9


Další velmi dobře hodnocenou autosedačkou je Maxi-Cosi Pebble 360 v kombinaci s isofixovou základnou FamilyFix 360. Dětem nabízí vysokou bezpečnost a současně i komfort. Díky technologii FlexiSpin je možné autosedačku otáčet o 360° v jakékoli její poloze. Autosedačka se na základnu připevní snadno a rychle prostřednictvím technologie Click-and-Go. Vizuální a zvukový indikátor na základně minimalizují pravděpodobnost nesprávného připevnění autosedačky. Díky systému boční ochrany G-Cell absorbuje sedačka energii vzniklou při nárazu a chrání tak vaše dítě při bočním nárazu. Součástí autosedačky je ergonomická opěrka hlavy a bezpečnostní novorozenecká vložka, navržená ve spolupráci s pediatry.


Nuna Arra Next + základna Base Next


celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,7, obsluha 1,8, ergonomie 2,1, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba2,0


Autosedačka Nuna Arra Next umožňuje polohování zádové opěrky jak na kočárku, tak během cestování ve vozidle. Takových autosedaček je na trhu jen několik. Arra Next s hmotností pouhých 3,6 kg je z nich ale zdaleka nejlehčí! To z ní činí přeborníka s dokonalou kombinací komfortu, nízké váhy, luxusních materiálů a špičkové bezpečnosti. V kombinace se základnou Base Next se umístila velmi dobře v ADAC testech.


Cybex Cloud G i-Size + základna Base G


celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,7, obsluha 1,9, ergonomie 1,6, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 2,5


Dětská autosedačka Cybex Cloud G i-Size přináší bezpečnost a pohodlí pro prvních 24 měsíců. Ergonomická poloha zcela vleže i sklopená poloha autosedačky zajistí vašemu dítěti pohodlí, zatímco otáčení o 180° a systém uvolnění jedním cvaknutím usnadní nastupování a vystupování. Ve spojení se základnou Base G vyniká nadstandardní bezpečností.Autosedačky do 4 let (i-Size 61-105 cm) a od 15 měsíců do 6 let (i-Size 76-115 cm)


Cybex Anoris T i-Size


celk. hodnocení 1,5, bezpečnost 1,2, obsluha 1,8, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2,5 

 

Vítězem této kategorie je autosedačka Cybex Anoris T i-Size, která díky integrovanému airbagu představuje revoluci v dětském cestování. Kombinuje v sobě veškerý komfort jízdy po směru jízdy bez kompromisů v oblasti bezpečnosti. Roky pečlivého výzkumu a stovky testů dělají z Anoris T i-Size optimální volbu pro ochranu vašeho dítěte. Bezpečně podporuje citlivou hlavu, krk a páteř vašeho děťátka. Díky revoluční technologii airbagu, který je integrovaný v bezpečnostním pultíku, je sedačka v poloze po směru jízdy neporovnatelná s kteroukoliv konkurenční autosedačkou na trhu na poli bezpečnosti. Je vhodná od 15 měsíců do 6 let (76-115 cm).


Joie i-Spin Safe


celk. hodnocení 1,6, bezpečnost 1,2, obsluha 2,1, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1,0 zpracování a údržba 1,5 

 

Vynikající umístění získala autosedačka Joie i-Spin Safe, která patří mezi čistě protisměrné autosedačky. Je určena pro děti od 40 do 105 cm a do 19 kg (tedy cca do 4 let). Přesahuje bezpečnostní nároky normy i-Size, takže vašemu dítěti poskytne to nejvyšší možné bezpečí a komfort. Autosedačka se kromě toho také snadno ovládá - lze ji jednoduše otáčet do všech směrů.  


Joie i-Spin 360


celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,7, obsluha 1,9, ergonomie 1,8, obsah škodlivin 1,0 zpracování a údržba 1,5 

 

Joie i-Spin 360 zachovává výhodu malé náročnosti na prostor ve vozidle. Nyní s výsuvnými prvky boční ochrany Guard Surround SafetyTM a systémem Safe Rotation GuardTM a větším prostorem pro nohy dítěte. Joie i-Spin 360 přesahuje bezpečnostní nároky normy i-Size a přidává vylepšenou ochranu proti bočnímu nárazu a znesnadňující otočení po směru jízdy příliš brzy.

 
Do 12 let (15-36 kg)
 

Cybex Solution G i-Fix 
 
celk. hodnocení 1,7, bezpečnost 1,9, obsluha 1,6, ergonomie 1,8, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba1,7
 

S autosedačkou Cybex Solution G i-Fix s vysokým podsedákem zažije vaše dítě maximální pohodlí a současně jej budou chránit špičkové bezpečnostní funkce. Vaše dítě může sedět v dostatečném prostoru a pohodlí své sklápěcí sedačky. Patentovaná sklopná opěrka hlavy zajišťuje, že hlava dítěte zůstane v bezpečné poloze – i když spí. Boční ochrana a nastavitelné přizpůsobení poskytují solidní bezpečnost a podporu během mnoha let cestování.


Römer Kidfix i-Size 
 
celk. hodnocení 1,8, bezpečnost 1,7, obsluha 1,9, ergonomie 1,9, obsah škodlivin 1, zpracování a údržba 2,3
 

Rodiče chtějí pro své děti jen to nejlepší a hlavně, aby byly stále v bezpečí. Ať už je jim 3,5 nebo 12 let. Proto ve spolupráci s předními výrobci automobilů byla vyvinuta velmi bezpečná autosedačka Kidfix i-Size pro tu nejlepší ochranu proti nárazu. Autosedačka odpovídá nejpřísnější evropské bezpečnostní normě ECE R129 (i-Size) a kombinuje mnoho skvělých funkcí. Navíc, díky úzké konstrukci sedačky se vejdou i tři vedle sebe, a to do velkého množství modelů aut.


Joie i-Traver
 
celk. hodnocení 1,9, bezpečnost 1,9, obsluha 1,9, ergonomie 2,1, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 2,0
 
i-size autosedačka Joie i-Traver ochrání vaši ratolest od věku přibližně 4 let při vynikající úrovni komfortu. i-Traver překonává požadavky nejpřísnější aktuální normy pro schvalování autosedaček. ISOFIX konektory upevní autosedačku na ISOFIX úchyty v automobilu a zajistí ještě lepší bezpečnostní vlastnosti autosedačky.


Nuna Aace LX
 
celk. hodnocení 1,9, bezpečnost 1,9, obsluha 1,8, ergonomie 1,8, obsah škodlivin 1,0, zpracování a údržba 1,8
 
Autosedačka Nuna Aace LX nabízí nekompromisní úroveň bezpečí za použití luxusních materiálů a unikátních možností nastavení. Systém 3D Growth™  umožňuje autosedačce růst spolu s dítětem ve všech směrech: do výšky - sedačka nabízí 17 pozic výšky hlavové opěrky; do šířky - sedačka se automaticky rozšiřuje spolu s nastavením výšky hlavové opěrky; do délky. Nuna Aace LX nabízí unikátní možnost nastavení jedné ze 3 pozic délky sedáku, který tak vždy snadno nastavíte dle délky stehen dítěte, a tím zajistíte maximální pohodlí.
 


Milí rodiče, věříme, že vám tento článek pomohl s výběrem bezpečné autosedačky pro miminko, batole i školáka. Přejeme vám spousty bezpečných kilometrů!

Doporučit vám také můžeme speciální studio autosedaček, které se nachází v největší prodejně s dětským sortimentem v Praze. Podrobnosti naleznete na www.detskydum.cz

Související články

Co je to i-Size? A proč jsou tyto autosedačky tak bezpečné?

Co je to i-Size? A proč jsou tyto autosedačky tak bezpečné?

Při výběru autosedačky pro své děťátko jste určitě narazili na označení i-Size. Co toto označení vlastně znamená? A v čem jsou autosedačky i-Size bezpečnější?Co to i-Size vlastně je? i-Size je evropské nařízení týkající se bezpečnosti autosedaček pro miminka a větší děti (přibližně do 4 let). Jedná se o nejnovější nařízení Evropské unie, které bylo vytvořeno na základě rozsáhlého výzkumu zaměřeného...

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Doprava využíváme osvědčených dopravců

GLS SKČeská pošta | balík do rukyČeská pošta | balík na poštuČeská pošta | balíkovnaOsobní odběr

Platby nabízíme tyto platební metody

Rychlým online bank. převodem GoPayPlatební kartou online GoPayKlasickým bankovním převodemPlatba při převzetí