+420 774 997 898
Menu

Jak správně pečovat o dětské zoubky

Milé maminky, možná právě řešíte první zoubky svého miminka. Trápíte se s ním při jejich prvních prořezáváních, tápete, které produkty na trhu by mohly pomoci. A pokud si myslíte, že se vás tato záležitost zatím netýká, přesto čtěte dál. Péče o chrup miminka začíná již v těhotenství! Pojďme si tedy sepsat základní kroky v péči o dětské zoubky a podívat se na naše oblíbené produkty, které vám s tím pomohou. Těhotenství


Jak jsme již naznačili, správná péče o dětský chrup začíná již v raném těhotenství maminky. Zdravá strava napomáhá tomu, aby se chrup děťátka vyvíjel správně a omezilo se kazivosti jeho budoucích zoubků. Vše, co tedy pro chrup svého děťátka můžete udělat již v těhotenství, je zdravá životospráva. Ale co až se miminko opravdu narodí? 


Žádné zoubky


Miminka, jak všichni víme, se rodí bez zoubků. Přesto je vhodné dutinu ústní udržovat v čistotě, aby zde nedocházelo k množení bakterií. Nejideálnější způsob je po kojení namočit gázu čistou vodou a jemně jí pusinku miminka vytřít.


První zoubky


Nejčastěji kolem 4. - 6. měsíce věku dítěte se začíná prořezávat první zoubek. Tuto událost ale děťátko zpravidla provází neveselé stavy, jako je bolest, nespavost, nechuť k jídlu nebo dokonce jeho odmítání, průjem, zvracení a nezřídkakdy i horečka. V tuto chvíli chce každý rodič svému děťátku pomoci. Přes den dětem uleví kousátko, které je skvělým pomocníkem při prořezávajících se zoubcích. Pořídit můžete například roztomilé kousátko Oli&Carol ze 100% přírodního kaučuku anebo kousátko Matchstick Monkey 2v1, které potlačuje bolest díky aplikátoru zubního gelu, jenž se dostane přímo ke zdroji bolesti. Z kousátek ještě stojí za zmínku bblüv Gümi, které je chladící, a má tak během kousání příznivý vliv na oteklé dásně miminka a taktéž ulevuje od bolesti. Bolavé dásně také můžete masírovat přírodním BIO olejíčkem Saloos První zoubek, jehož směsice olejů má velmi příznivý vliv na bolest při růstu zubů. 


Co se týče péče o chrup při prořezávání prvních zoubků, můžete použít kartáčky na prst, tzv. "prsťáčky". Silikonový kartáček na prst od značky Jack N'Jill je bezpečným a hygienickým způsobem čištění dutiny ústní vašeho miminka. Skvělý je i na masírování dásní. Je vhodný jej používat s velmi chutnou čistě přírodní hypoalergenní zubní pastou Jack N'Jill, která ani při polknutí nepředstavuje pro dítě žádné riziko. Jen co se první zoubek prořízne, je na čase pořídit první zubní kartáček.
Mléčné zoubky


Kvalita prvních, tedy mléčných zoubků, má vliv i na kvalitu zubů druhých, proto je důležité osvojit si péči o chrup co nejdříve. Jenže na trhu je zubních kartáčků spousta a pro rodiče není vždy lehké se orientovat. Z těch klasických kartáčků bychom doporučili ekologický extra měkký BIO kartáček na zuby Jack N'Jill s lahodnou přírodní měsíčkovou zubní pastou s příchutí jahody téže značky. Kartáček má ergonomickou rukojeť vhodnou pro uchopení malé dětské ručičky. Na děti všeobecně platí pozitivní motivace. Líbivé zubní kartáčky, básničky a písničky o čištění zoubků, pochvala od pana zubaře, tématické přesýpací hodiny - to vše je motivuje k tomu, aby si zuby čistily rády a dostatečně dlouho.

Velkou motivací by pro děti mohl být i dvoufázový sonický kartáček bblüv Sönik, jenž je díky svým velmi jemným vibracím a malé hlavici s jemnými štětinami velice dobře snášen i těmi nejmenšími. Led světlo zajišťuje skvělou zábavu a automatické vypnutí po dvou minutách zaručí, že si dítě bude zoubky čistit správně dlouho.

Milé maminky, věříme, že díky těmto základním radám budete schopny postarat se i o chrup starších dětí. Připomeňme si, že nejdůležitější pravidlo v péči o zoubky je důslednost. Jakmile si dítě návyky osvojí, máte napůl vyhráno. Nikdy nezapomeňte dítěti zuby po čištění zkontrolovat a pokud si malé děti chtějí čistit zoubky samy, samozřejmostí by mělo být dočištění od rodičů. Věříme, že vám článek pomohl nejen s tím, jak pečovat  o chrup vašeho děťátka, ale i s výběrem těch správných produktů pro něj. 


Související články

Jak na koupání miminka?

Jak na koupání miminka?

S narozením miminka se celý váš život otočí vzhůru nohama. Každodenní činnosti spojené s péčí o miminko jsou pro vás nové a neznámé a je přirozené, že se při nich budete potýkat ať už s menšími, nebo většími problémy. Tento článek vám přináší několik cenných typů týkajících se koupání těch nejmenších miminek. Věříme, že po jeho přečtení se na první koupel svého děťátka budete cítit připraveni a pro...

Jak vybrat správný dudlík?

Jak vybrat správný dudlík?

Sací reflex je jedním z prvních a nejsilnějších reflexů, se kterým miminko vstupuje do života. Vždyť už v maminčině bříšku si cucalo paleček a po narození se ihned přisálo k matčině prsu. Sání miminka uklidňuje, dopřává jim pocit spokojenosti a pomáhá jim snáze usnout. Sání je naprosto přirozené a pokud se vaše miminko domáhá dudlíku, rozhodně mu ho neodpírejte.   Dudlík, nebo palec? Toto...

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Doprava využíváme osvědčených dopravců

GLS SKČeská pošta | balík do rukyČeská pošta | balík na poštuČeská pošta | balíkovnaOsobní odběr

Platby nabízíme tyto platební metody

Rychlým online bank. převodem GoPayPlatební kartou online GoPayKlasickým bankovním převodemPlatba při převzetí