+420 774 997 898

Košík 0,00 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Vybíráme kočárek!

Datum:2.8.2016

Uteklo pár let od doby, kdy jsme "tahaly" panenky, plyšáky či mladší sourozence v dětských kočárcích, a najednou je to tedy zase. Řešíme, jaký kočárek pořídíme, tentokrát tomu maličkému, kterého si hýčkáme pod srdcem.

 

V současné době nemusíme dát jen na radu kamarádek, ale můžeme si najít recenzi konkrétního typu kočárku nebo si přečíst praxí prověřené zkušenosti „starších“ maminek na některé z mnoha maminkovských diskuzí. Ovšem není nad to, když si kočárek můžeme osahat, zkusit si ho složit, rozložit, porovnávat, zvednout nebo si vyslechnout odpovědi na nejrůznější otázky, které nás při výběru kočárku můžou napadnout. 

 

Ptejte se, pátrejte, buďte aktivní! Vy budete s kočárkem jezdit nejčastěji, vy ho budete nakládat do auta, nastupovat s ním do autobusu, jezdit v obchodech či ho čistit. Proto je důležité, abyste vybrala kočárek, který bude nejen skvělým společníkem vašemu dítěti, ale také vám.

 

Ať už se rozhodnete koupit kočárek v kamenné prodejně či „po síti“, mohou se vám hodit následující rady a tipy: 

 

Kdy začít s výběrem kočárku?

 

Většina maminek začíná s výběrem kočárku v šestém měsíci těhotenství. V tomto období již většinou vědí, jakého pohlaví děťátko bude, a tak tomu mohou výběr kočárku přizpůsobit. Včasný nákup kočárku je také důležitý z toho důvodu, že vámi vybraný model nemusí být ihned dostupný a jeho objednání může trvat i několik týdnů.

 

Rozhodně se nenechte zastrašit pověrou o tom, že mít doma kočárek před porodem nosí smůlu, a nenechávejte jeho výběr na poslední chvíli. Kočárek si zakupte ještě v době, kdy se nemusíte nepřetržitě starat o svého drobečka, a nechte jej schovaný u rodičů či kamarádky. I v naší prodejně vám jej rádi schováme do té doby, než přijde jeho pravý čas.

 

 

Kočárek do města, nebo do terénu?

 

První podstatnou otázkou, kterou byste si měli při výběru kočárku ujasnit, je kde s kočárkem budete jezdit nejčastěji. Ve městě, či v terénu? Odpověď na tuto otázku je totiž zásadní při výběru kočárku s vhodnými kolečky.

 

Pokud budete jezdit převážně v nezpevněném terénu, nejvhodnější jsou kola nafukovací. Díky nafukovacím kolům je kočárek za jízdy v terénu mnohem stabilnější a komfortnější, ale celkově je kočárek těžší. 

 

TIP: Prohlédněte si nabídku kočárků značky Mutsy. Využijte možnosti výběru nafukovacích i pěnových koleček u podvozku Igo. Jistě oceníte univerzální použití do města i nenáročnějšího terénu. Kombinujte, spřádejte plány, vybírejte!

 

Pokud budete jezdit převážně ve městě, je ideální volbou kočár s menšími otočnými pěnovými koly, díky kterým se otočíte na místě. Až budete kočárek zdvihat do autobusu, oceníte jeho nižší hmotnost.

 

TIP: Velký výběr městských typů kočárků nabízí nejznámější anglická značka Mamas & Papas, jejíž sortiment naleznete i v naší nabídce. Zajisté oceníte nízkou hmotnost, snadnou obsluhu a řadu doplňků, které jsou přizpůsobeny právě městskému provozu.

 

Podobné je to s volbou mezi trojkolkou a čtyřkolkou. Kočárek se třemi koly bude vždy méně stabilní. Pokud s trojkolkou najíždíte nebo sjíždíte přes obrubník, musíte zajet se zadními koly až k překážce a teprve poté kočárek nadzvednout. V případě, že toto pravidlo nevyužíváte, je trojkolka v těchto případech opravdu nestabilní, jelikož jedete pouze po jednom kole. Většina trojkolek je ale řešena jako sportovní kočárek do terénu, kde se bude hodit ruční brzda a další vychytávky pro pohodlí a bezpečnost malého cestovatele. 

 

Kombinovaný kočárek

 

Současný trend, ke kterému se přiklánějí všichni přední výrobci kočárků, je jednoduchý, univerzální a prověřený. Je to tzv. kombinovaný kočárek. Jeho výhoda spočívá v tom, že na jeden podvozek nasadíte jak hlubokou korbu, tak později i sportovní sedák. Takovýto kočárek vám vydrží od narození až do tří let věku dítěte, což je nejen pohodlné, ale také finančně výhodné. Podívejte se na celou nabídku kombinovaných kočárků.

 

TIP: Většina výrobců umožňuje nasadit na konstrukci kočárku autosedačku. Ti, kdo ve „světě kočárků“ něco znamenají, nabízí kombinace s autosedačkami Maxi-CosiCybex nebo Römer. Cestovní systém ocení především rodiče, kteří tráví hodně času v autě. Když pojedete s miminkem na nákup či krátkou návštěvu, stačí s sebou vzít pouze podvozek, na který pak snadno a pohodlně nasadíte autosedačku. Nejen, že nemusíte přepravovat celý kočárek, ale také nemusíte své děťátko složitě přenášet, pokud v autě usne.

 

Budete kočárek často skládat?

Při výběru kočárku je také důležité uvědomit si, jestli jej budete často skládat. To se odvíjí například od toho, jestli bude využívat spíše hromadnou dopravu, nebo vlastní auto.

 

TIP: Jestliže už teď víte, že časté skládání se vám nevyhne a budete bojovat s každým centimetrem, určitě nepřehlédněte nabídku kočárků Mutsy. Ty jsou totiž nejen pohodlné, snadno ovladatelné a nápadité, ale hlavně dokonale skladné.

 

 

TIP: Pokud chcete další tip na kočárek, který je skladný, lehký, prostorný a dobře ovladatelný, koukněte na německou značku Concord a kočárek Wanderer. S hlubokou korbou lze používat od narození, ale zakoupit můžete i pouze sportovní verzi vhodnou pro děti od 6 měsíců.

 

 

Kdo všechno bude s kočárkem jezdit a manipulovat? Bude mít vaše miminko doma už starší sestřičku či bratříčka?


I na tom si můžete dát při výběru kočárku záležet. Máte to štěstí, že si bude brát kočárek na pravidelné vycházky i babička? Snadná obsluha kočárku určitě jen podpoří její nadšení z procházek s vnoučátkem. Má-li vaše miminko staršího sourozence, pak je skvělým doplňkem stupátko. To se připevní na podvozek kočárku a nabízí tak staršímu dítěti místo, kam se může uchýlit, když ho bolí nožičky, nebo když se prostě chce jen projet. Univerzální nabízí například firma Lascal.

 

Kočárek vybírejte podle sporťáku

 

Při výběru kočárku se vyplatí soustředit pozornost především na výběr sporťáku. V hluboké korbičce stráví miminko totiž jen přibližně 6 měsíců, ale ve sportovním kočárku bude možná až do tří let. Nebojte se zdánlivě malého prostoru hlubokého lůžka. Zachumlanému miminku je v něm příjemně a až bude potřebovat více prostoru, dávno nebude chtít jen ležet. Proto byste měli mít jasno v tom, jaký sporťák hledáte. Šest měsíců uběhne rychle, a pokud si vyberete pouze na základě hlubokého kočárku, může se stát to, že vám sporťák nebude vyhovovat a vy budete muset řešit další nákup kočárku.

 

Ideální sportovní nástavba by měla být:

 

1.    prostorná
2.    polohovací (ideálně do úplného lehu)
3.    s polohovací opěrkou na nohy
4.    s možností otočení po a proti směru jízdy (dítě tak můžete otáčet podle aktuálních potřeb)

 

Zapojte tatínka!

 

Určitě nebude na škodu nechat do výběru kočárku mluvit i tatínka. Jednak se bude s onou „novou károu“ prohánět ulicemi města i on, ale především vám nabídne nový úhel pohledu týkající se technických vlastností kočárku.

 

 

 

TIP: Máte doma tatínka „milovníka terénní jízdy“? Určitě nejen jeho zaujme terénní model I´coo. Díky velkým nafukovacím kolům a natáčecí nápravě tímto kočárkem projedete i v náročnějším terénu.

 

Užijte si to!

 

Čas tak rychle letí! Těžko by člověk hledal otřepanější, ale zároveň pravdivější frázi. Doba vycházek s kočárkem není nekonečná. Užijte si ji maximálně! Ať už to bude popojíždění s bříškem a prázdným novým kočárkem po bytě, nebo první vyjížďka vašeho maličkého ve velkém, dosud neobjeveném světě, či vycházka s malým nezbedou, který chce objevovat svět po svých a kočárku se brání zuby nehty, jsou to chvíle, které netrvají věčně. A i když už nejste malé holky, které se do kočárku sklání k medvědovi, který dneska zase tak zlobí, určitě jednou budete babičkami, které budou žasnout nad ještě dokonalejšími kočárky, které se třeba budou vznášet nad zemí. Teď je jen teď a výběr kočárku je dobré nepodcenit. Za krásný pocit, že jste pro pohodlí a komfort vašeho miminka udělali maximum, to jistě stojí.

 

Šťastnou ruku při výběru kočárku přeje Ondálek!

 


Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Doprava využíváme osvědčených dopravců

GEISPPL přepravní službaČeská pošta | balík do rukyČeská pošta | balík na poštuOsobní odběr

Platby nabízíme tyto platební metody

Platba kartou onlineBankovním převodemDobírka