+420 774 997 898

Košík 0,00 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Tipy na zimu!

Datum:2.8.2016

Zimní procházky s kočárkem mohou být pro maminky a jejich děti pěkným zážitkem. Hlavně v období, kdy venku svítí sluníčko a okolní krajina je přitom pokrytá sněhovou pokrývkou. S pěkným počasím bývá ovšem v zimních měsících spojena i jedna nepříjemnost, a sice nízká teplota vzduchu. Slunečné a mrazivé počasí může v zimních měsících navíc trvat i několik dnů, takže maminkám častokrát nezbývá nic jiného, než se s miminkem na procházku i přes mrazivé teploty prostě vydat.

 

Vždy o jednu vrstvu navíc

 

Asi tím prvním problémem, se kterým se potrápí každý rodič, bude otázka do kolika vrstev má miminko obléci. Než se dostaneme k samotnému číslu, nesmíme zapomenout zmínit fakt, že z praktických důvodů se doporučuje dopřát miminku spíše více slabších vrstev oblečení. Miminko budete totiž často svlékat a znovu oblékat, jelikož s ním budete často přecházet mezi teplým a studeným prostředím či ho budete muset zkrátka občas přebalit. Oblečení by tedy mělo být možná co nejjednodušší, abyste s oblékáním a svlékáním miminka strávili co nejméně času.

 

Jak bylo již řečeno v nadpisu, miminko v kočárku by mělo mít vždy o jednu vrstvu více než vozící maminka, tatínek. Rodič se při chůzi má možnost zahřát, děťátko nikoliv. Dalším důvodem, proč by miminko mělo být oblečeno tepleji, můžeme najít v jeho imunitním systému. Ten je u malého dítěte velice slabý v porovnání s imunitou dospělého člověka, což se v mrazivém počasí projevuje hlavně větším rizikem prochladnutí dětského organismu.

 

 

 

 

Oblékáme nakonec

 

Jak asi již sami dobře víte, přípravy na procházku s kočárkem nespočívají pouze v oblékání miminka. Kromě toho musíte doma udělat mnoho dalších věcí, jejichž řada začíná sepsáním seznamu na nákup a v zimních měsících obvykle končí ohřevem mlíčka pro miminko. Správně byste měli miminko oblékat až na samotném závěru svých „předprocházkových" příprav, protože jedině tak se nejméně zpotí, čímž zabráníte snadnému prochladnutí.

 

Co miminku obléci?

 

Pohodlné oblečení

 

Nejspodnější vrstvu miminkovského oblečení tvoří to, v čem se Vaše malá ratolest batolí doma. Přesněji máme na mysli klasické dětské dupačky a bavlněná košilka nebo tričko. Úkolem první vrstvy není miminko zahřát, ale hlavně mu poskytnout pohodlí. Oblečení by miminko nemělo v žádném případě štípat, svědět nebo kousat.


Hřejivé vrstvy

 

Když už máte miminko oblečené v košilce a dupačkách, přichází na řadu další vrstvy, které mají miminko především zahřát. Oblíbeným druhem oblečení se mezi rodiči stala hlavně dětská kombinéza, jelikož splňuje hlavní požadavky dětského oblečení. Dítě zahřeje a navíc ji lze během několika málo sekund obléknout či svléknout. Děťátku by neměly chybět ani takové maličkosti jako například teplé ponožky a dětské capáčky. Na ručičkách by mělo mít rukavičky.

 

 

 

 

 

Čepička

 

K největším únikům tepla dochází u každého člověka na povrchu hlavy, jelikož právě zde má každý z nás nejslabší kůži a podkožní vrstvy. V zimě si tedy musíme vypomoci teplou čepicí. Jinak by tomu nemělo být ani u malých dětí. Miminko by nemělo na zimní procházku vyrazit bez kvalitní čepičky. Obecně se bavlněné čepice považují za mnohem hřejivější než pletené a navíc jsou příjemnější pro citlivou dětskou pokožku.

 

Fusaky jsou v módě

 

V dnešní době můžete klasickou zimní kombinézu nahradit či doplnit i fusakem. Tyto textilní doplňky se díky své praktičnosti stávají velice populárními mezi maminkami. Jejich dítě totiž spolehlivě zahřejí a ještě mu dodávají pocit bezpečí. V obchodech s dětským zbožím můžete narazit na nepřeberné množství dětských fusaků, které se od sebe často velice liší svou kvalitou, provedením i designem. V našem internetovém obchodu si můžete zakoupit vysoce kvalitní dětské fusaky od renomovaných výrobců, mezi které patří například LODGER, Eisbärchen, Kaiser či Odenwälder. Každý dětský fusak by měl v dnešní době splňovat několik základních podmínek, což ovšem stále není pravidlem.

 

Připravili jsme si pro Vás několik tipů, na co byste si měli dávat pozor při koupi dětského fusaku.


Nezávadnost fusaku

 

Dětský fusak by měl být zhotoven především ze zdravotně nezávadného materiálu. Chcete-li u svého miminka navíc v budoucnu minimalizovat riziko vzniku alergií, měla by být další vlastností materiálu dětského fusaku antialergičnost.


Bezpečnost fusaku

 

Kvalitnímu fusaku pro děti by neměly v žádném případě chybět zipy, které jsou u výše zmiňovaných výrobců navrženy tak, aby při zapínání fusaků rodič neskřípnul dítěti prstíky. Samozřejmostí by měla být i zdravotní nezávadnost produktů, výrobci dětských fusaků jako LODGER, Eisbärchen, Kaiser počítají s tím, že každá část jejich výrobků se může na malý okamžik ocitnout v dětské pusince.

 

 

 

Zimní doplňky

 

Kromě dětských fusaků a zavinovaček si na zimní procházky můžete koupit i velké množství šikovných doplňků. Maminky a tatínkové, které nutí různé okolnosti jejich procházek děti často přezouvat (např.: chodí často při procházkách k někomu na návštěvu), pravděpodobně ocení návleky na dětské botičky od německé firmy Kaiser. Za novinku v dětském zboží lze také považovat návleky na rukojeť dětského kočárku. Díky těmto praktickým doplňkům si Vaše ruce přímo zamilují procházky s Vaším miminkem! 

 

Dopřejte Vašemu miminku kvalitní dětskou výbavičku na zimu!


Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Doprava využíváme osvědčených dopravců

GEISČeská pošta | balík do rukyČeská pošta | balík na poštuOsobní odběr

Platby nabízíme tyto platební metody

Platba kartou onlineBankovním převodemDobírka