+420 774 997 898

Košík 0,00 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Pořizujeme výbavičku pro děťátko!

Datum:2.8.2016

Je zcela přirozené, že chceme svému miminku dopřát tu nejlepší péči a obklopit jej láskou a bezpečím. Nejinak je tomu při výběru „výbavičky“.

 

Pryč jsou doby, kdy se každé děvče na vdávání mohlo pochlubit truhlou plnou dek, cích, prostěradel a v neposlední řadě vyšívaných dětských košilek. O kolébku se většinou dělilo několik generací a tím byly přípravy na příchod miminka završené.

 

Dnes už naštěstí nerodíme na poli a maximální péče se nevěnuje jen novým občánkům, ale taky maminkám. Během těhotenství nám přišlo vhod pohodlné oblečení a právě pohodlí je nejspíš první kritérium, podle kterého se rozhodujeme, když tomu maličkému (byť si zatím hoví v našem bříšku) pořizujeme nějaký pěkný kousek do výbavy.

 

A podle čeho se rozhodovat dál? Podle barvy? Způsobu praní? Jednoduchosti oblékání? Podle země původu? Zkušeností kamarádek?

 

Pojďme teď společně otevřít pomyslnou „miminkovskou skříňku“ a podívat se na rady a doporučení, co bychom měly mít připravené a co by se nám mohlo hodit.

 

 

 

Co do porodnice?

 

Univerzálních rad, co si s sebou vzít do porodnice, najdete na kdejakém letáčku, reklamě či na stránkách maminkovských časopisů víc než dost. Jenže… Pak se ocitnete za dveřmi porodnice a zjistíte, jak je to vlastně doopravdy. Jsou porodnická zařízení, která vám poskytnou kompletní vybavení pro vás i vaše miminko. Někde končí pohostinnost porodnice zapůjčením „ústavního“ prádla. Někde si od prvních hodin života oblékáte svůj poklad do svého. To by nikoho nemělo zaskočit, neboť informace o „své“ porodnici bychom měli mít už v posledních týdnech těhotenství. Překvapení může nastat v případě, že se na porodním sále ocitneme neplánovaně dříve. Naštěstí už i v tomto směru doba pokročila a není problém pořídit novorozenecké oblečení od velikostí mnohem menších, než je běžné. Nahlédnete-li do nabídky společnosti LeoZ, zjistíte, že je k dostání novorozenecký textil již od velikosti 44.

 

Ale zpět k výbavě „do porodnice“. V drtivé většině vám bude v nemocnici umožněno používat oblečky porodnice. Jsou vždy čisté, kdykoliv „po ruce“ na výměnu a vám alespoň prvních pár dní odpadá starost, co se špinavým prádlem. Většinou se užívá darů spokojených maminek - vašich předchůdkyň, které, když jim miminka poodrostla z novorozeneckých velikostí, zanesly pár kousků do porodnice. Je to hezký zvyk. Ale určitě vám nikdo nebude bránit v užívání prádla vlastního.

 

Na cestu z porodnice se téměř každá maminka ptá ráno při vizitě sloužícího lékaře. A pak je to tu. Po vyřízení a vyplnění různých tiskopisů a dokumentů se balíte na cestu domů. Teď nastává ten okamžik, kdy své miminko poprvé obléknete do svého a ještě k tomu do něčeho slavnostního, protože se přece poprvé vypraví za dveře porodnice, ven do velkého světa.

 

Kdo patří k maminkám, které si nenechají prozradit pohlaví miminka, většinou volí neutrální barvy. Co byste řekly čisťounké bílé? Nebo neutrální šedé? Mazlivě heboučké sady „To Go“ německého výrobce LeoZ, jsou pro takovou příležitost jako ušité! Stoprocentní, velmi kvalitní bavlna zabrání jakémukoliv podráždění pokožky. Díky důmyslnému zavinovacímu systému se prádýlko snadno obléká. A zásluhou kontrastního prošití nebo něžných mašlí bude vaše miminko jak ze žurnálu.

 

Zachumlaná štěstíčka

 

A protože naše první kroky nejčastěji od dveří porodnice míří ke dveřím našeho auta, je třeba zachovat miminko v teple. Geniálním pomocníkem je zavinovačka Wrapper Newborn, nizozemského výrobce Lodger, do které ve čtyřech jednoduchých krocích vaše maličké zabalíte a pomoci prakticky řešeného systému přitáhnete k hlavičce kapucku, takže nehrozí únik tepla ani průnik studeného vzduchu. Navíc až miminko povyroste, stane se ze zavinovačky krásná deka užitečná při nejrůznějších činnostech.

 

 

 

A jsme doma

 

Poprvé doma! To se nezapomíná! Postýlka je nachystaná, také kočárek čeká na první vyjížďku a ze vzorně vyskládaných hromádek novorozeneckého oblečení začne ubývat jeden kousek za druhým…

 

A jaké jsou optimální „zásoby“? Kolik a čeho budeme v prvních týdnech potřebovat? Nechme si poradit od specialistů a podívejme se, jakou základní výbavičku pro novorozence doporučuje přední evropský výrobce dětského oblečení, firma LeoZ:

 

3x body s krátkým rukávem

3x body s dlouhým rukávem

3x kalhoty

3x kabátek

2x dupačky

2x dupačky vyteplené

1x capáčky

1x čepička

1x rukavičky

 

Co Ti máme koupit?

 

Všechno je pro miminko nové a všechno ho čeká poprvé. Také návštěvy nejbližších. Málokdo na takovou událost dorazí s „prázdnýma rukama“. Často uslyšíte otázky typu: „Co by se vám hodilo? Co máme koupit?“ Někomu možná přijde líto, že se tím ochudí o překvapení, ale také se tím dá předejít rozpačitým pohledům a neupřímným úsměvům při přijímání kousků oblečků, o kterých si už při prvním pohledu (natož doteku) myslíme své…

 

Inspirujte vaše blízké tím, co se vám líbí a hodí. Dárkově balené Welcome sady obsahují krásné, kvalitní i praktické kousky. Takový dárek potěší hned několikrát - obdarované i darující. Navíc přední světoví výrobci kojeneckého textilu myslí i na vítání dvojčátek.

 

 

 

Zůstaňme ještě chvíli u dárků - ať už je vašemu maličkému dopřejete vy nebo vaši blízcí, měly by to být dárky, o kterých (třeba i díky získaným certifikátům výrobků) stoprocentně víte, že jsou zdravotně nezávadné. Takové kritérium bezezbytku splňují výrobky rakouské společnosti David Fussenegger. Kromě již zmiňované zdravotní nezávadnosti, jsou šetrné k životnímu prostředí a to nejdůležitější: vaše miminko se v nich bude cítit jako v bavlnce. A to doslova. Většina výrobků této značky je ze stoprocentní bavlny. Krásné, veselé a hlavně hřejivé deky, spací pytle, jedinečná kimona, nahřívací špaldové polštářky nebo povlaky na polštáře užijí vaši maličcí i když odrostou z novorozeneckých velikostí.

 


 

Myslete i na sebe!

 

Pořízením kvalitního dětského oblečení neděláte radost jen svým dětem, ale můžete získat i něco pro sebe - čas! Materiály zmiňovaných výrobků jsou tak propracované, že jejich údržba nevyžaduje žehlení. Získáte tak drahocenný bonus, jehož naplnění už záleží jen na vás.

 

Přejeme vám, aby byl všechen, nejen ten ušetřený čas strávený s vaším miminkem jedním z nejkrásnějších období vašeho života.


Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Doprava využíváme osvědčených dopravců

GEISČeská pošta | balík do rukyČeská pošta | balík na poštuOsobní odběr

Platby nabízíme tyto platební metody

Platba kartou onlineBankovním převodemDobírka