Nábytek

Dětský pokojíček je pro dítě místností, kde vykonává téměř všechny své činnosti - zpočátku zde bývá přebalováno, spí, obléká se, hraje si a později se tu i učí. Pro malé dítě je jeho pokojíček tím samým, jako pro dospělého celý byt. Z toho vyplývá, že správně vybavit dětský pokojíček je nesmírně důležité a může to být i poměrně těžké. Nevíte-li si rady s tím, co by nemělo chybět v takovém dětském pokojíčku, pak jsou následující řádky věnovány právě Vám.

Dětská postýlka

Zpočátku tráví Váš potomek v postýlce nejvíce času z celého dne. Proto je velmi důležité pořídit mu kvalitní a bezpečný prostor pro spaní. V současné době jsou možnosti při výběru dětských postýlek široké. Můžete si vybrat mezi dvěma základními rozměry, širokou škálou materiálů, provedení a barev.

Rozměry dětské postýlky

Větší či menší postýlka? Tak tato otázka zpravidla trápí mnoho budoucích rodičů, mají totiž na výběr mezi postýlkami s rozměry 120 x 60 cm a 140 x 70 cm. Baby Shop Ondálek doporučuje nákup větších postýlek, tudíž těch s rozměry 140 x 70 cm. Jejich výhodou bývá delší doba upotřebení. Vaše dítě z nich nevyroste tak rychle a některé můžete později přestavět na klasickou dětskou postel.

Materiál dětské postýlky

Klasická dětská postýlka by měla být ze dřeva. Tento materiál není pro děti nijak zvlášť nebezpečný, navíc dřevo bývá velice odolné i vůči dětskému zacházení.

Kolébka či klasická postýlka

Do módy se vedle klasických dětských postýlek dostávají opět kolébky. Jejich výhodou je díky jiné konstrukci spodní části postýlky možnost kolébání, které Vám může pomoci s uspáváním dítěte. Na druhou stranu právě toto dětští lékaři nedoporučují, jelikož by si kolébáním před spaním mohlo Vaše děťátko vytvořit špatný návyk. Klasická postýlka je oproti kolébce stabilní.

Postýlka se závojem

V dnešní době se můžete v obchodech s dětským zbožím setkat také s postýlkami, které jsou vybaveny závojem, nebesy v hlavové části. Nebesa slouží miminku jako stínítko, které bude užitečné zvláště v letních měsících, kdy děťátku může do postýlky svítit sluníčko. Vhod může přijít závěs i tam, kde mají rodiče zpočátku dětskou postýlku v ložnici. Když miminko usne, ale maminka by si ještě ráda třeba chvíli  četla, může postýlku nasměrovat tak, aby světlo z lampičky odstínil právě tento závoj.

Cestovní postýlky

Cestovní postýlky sice nepatří do klasického nábytku, ale dovolíme si o nich napsat pár vět. Tyto postýlky mohou být užitečné pro rodiny, které často cestují třeba mezi příbuznými či mezi domovem a chalupou. Oproti klasickým postýlkám jsou cestovní postýlky mnohem mobilnější, jejich snadná konstrukce umožňuje rozložení a složení postýlky do několika málo minut. Hlavním materiálem tu není dřevo, nýbrž plast, což výrazně snižuje celkovou hmotnost takové cestovní postýlky. Některé výrobky jsou navíc dodávány spolu s vakem, do kterého můžete cestovní postýlku jednoduše složit.

Přebalovací pult či komoda

Prostor pro přebalování je v prvních měsících Vašeho dítěte velice důležitý. Existují dvě možnosti, kde miminko přebalovat - přebalovací pult a přebalovací komoda. Přebalovací komoda zapadá svým vzhledem mezi ostatní nábytek, doporučuje se proto tedy v případě, že rodiče plánují přebalovat své děťátko v pokojíčku. Pokud rodiče preferují přebalování v koupelně, pak je vhodnější přebalovací pult.

Výhody přebalovacího pultu a komody

Hlavním důvodem pro používání přebalovacích pultů a komod je především hygiena. Dítě totiž přebalujete pouze na jednom místě, čímž zabráníte přenosu bakterií po Vašem bytě či domě. Kromě plochy pro přebalování mají pulty i několik praktických poliček, přebalovací komoda dokonce plnohodnotná skříňka. To Vám poslouží pro pohodlné odkládání špinavých plenek a naopak i jako zásobárna plenek čistých. Přebalovací komody mají ještě výhodu v tom, že déle vydrží. Jsou totiž stabilnější a pevnější než přebalovací pulty. Navíc když miminko povyroste, můžete horní desku jednoduše odejmout a vznikne Vám tak klasická komoda.

Skříně, poličky

Při pořizování nábytku pro dítě nesmí být opominut ani úložný prostor v podobě skříní či polic. Zpočátku bude tento nábytek užitečný hlavně pro rodiče, později pak pro jejich dítě. 

Hračky v pokojíčku

Hračky jsou s dětmi neodmyslitelně spojeny a do dětského pokojíčku jednoznačně patří. Správná hračky by měla dítě nejen zabavit, ale také ho něco naučit, rozvinout nějaké schopnosti. Právě toto nabízejí tzv. edukační hračky, které děťátku poskytují kromě samotného hraní i možnost poznat něco nového, a to pomocí barev, melodií, různých materiálů či pomocí prostornosti. Při výběru hraček je důležitá jejich úměrnost vzhledem k věku dítěte. Baby Shop Ondálek nabízí hračky přehledně roztříděné v kategoriích podle věku.

 

Kupte děťátku kvalitní výbavičku do dětského pokojíčku!

čtěte více zde

X

Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo