Kočárky

Vybírání dětského kočárku je častokrát náročnějším procesem, než by se na první pohled mohlo zdát. Z obchodů, internetu, ale i médií jsou rodiče zahlcováni nepřeberným množstvím různých typů a modelů kočárků, což jim činí rozhodování ještě těžší. Jste to právě vy, kdo se chystá ke koupi kočárku pro své dítě? Jestliže ano, jste tu správně. V Baby Shopu Ondálek najdete kromě široké nabídky zboží i mnoho informací, které Vám ulehčí výběr kočárku. 

Ondálek nabízí kočárky značek:

Vybíráme dětský kočárek

V dnešní době je paleta pro výběr kočárku opravdu široká, jen na českém trhu můžete vybírat hned z několika stovek různých produktů. Jednotlivé kočárky se od sebe liší tvarem konstrukce, kvalitou, materiálem, barvou a mnoha dalšími vlastnostmi. Pro lepší přehlednost jsou dětské kočárky níže rozděleny do tří základních skupin

 

Hluboké kočárky

Hluboký kočárek je to, co si většina z nás vybaví jako první, když zaslechne slovo "kočárek". Je to hluboká korba na kolečkách, ve které můžete Vaše děťátko vozit prakticky od narození až do 6 měsíců jeho věku. Hluboké kočárky jsou maximálně přizpůsobeny houpání, v žádném jiném kočárku nebudete moci Vaše dítě houpat lépe než právě v hlubokém. Nevýhodou výrobků z této skupiny je jejich omezená velikost, po uplynutí prvního půlroku z něj dítě vyroste a rodiče tak budou nuceni pořídit další kočárek.

Kombinované kočárky

Asi těmi nejpopulárnějšími kočárky mezi rodiči jsou kombinované kočárky. Důvodem proč se rodiče rozhodnou pro koupi jednoho z kombinovaných kočárků, bývá dobrý kompromis mezi cenou a pohodlím dítěte. Rodiče tedy nejdřív pořídí kvalitní podvozek s hlubokou korbou. Až miminko z korbičky vyroste, rodiče dokoupí sportovní sedačku, kterou připevní na podvozek. Sportovní sedačka pak bude dítěti sloužit až do doby, než se naučí chodit.

 

Autosedačka na podvozku

 

Další výhodou této skupiny kočárků je možnost připojení některé dětské autosedačky ze skupiny č. 0+ na podvozek kočárku. Propojení podvozku s dětskou autosedačkou se provádí za pomocí přídavných adaptérů, což mamince trvá jen několik sekund. Víte-li, že Vás s Vašim děťátkem čeká například jen krátký nákup, je tato možnost velmi vhodnou alternativou, protože s sebou nemusíte brát kočárek i autosedačku zároveň. Na druhou stranu dětští lékaři nedoporučují vozit dítě v autosedačce déle než několik hodin. Děťátko v ní totiž tzv. polosedí, což je pro něj náročnější než ležení.

Kombinované kočárky s vložnou taškou

Další oblíbenou skupinou kočárků jsou kombinované kočárky s vložnou taškou, jelikož k nim nemusíte dokupovat žádné další komponenty. Na druhou stranu je tento druh dětských kočárků mnohem mohutnější a těžší ve srovnání s předchozí kategorií.

 

Vložná taška

 

Po narození budete vozit Vaše děťátko ve vložné tašce. Zpočátku bude miminko ve vložné tašce ležet, začne sedět, jednoduše upravíte konstrukci kočárku tak, aby z něj byl sportovní kočárek.

 

Někteří rodiče preferují tyto druhy kočárků kvůli vložné tašce, protože zvláště v prvních měsících v ní mohou dítě jednoduše kamkoliv přenést. Na druhou stranu ani kvalitní a pevná vložná taška nepřinese děťátku takové pohodlí jako hluboký kočárek nebo konstrukce kombinovaných kočárků s víceúčelovým podvozkem.

Sportovní kočárek

Tzv. sporťák je jednou z variant, který můžete nakoupit po odložení hlubokého kočárku. Je vhodný zhruba od 6 měsíců, avšak za předpokladu, že jej lze sklopit do úplné roviny, aby v něm Vaše dítě mohlo pohodlně spát. Je důležité mít na mysli, že ho budete používat přibližně do 3 let věku dítěte, a tak je nutné, aby byl dostatečně prostorný.

Golfové hole

Stejně jako sportovní kočárek jsou tzv. golfky, pokud se dají sklopit do úplně roviny, vhodné pro děti od 6 měsíců. Můžete si zvolit ze dvou variant. První z nich, levnější golfky, nenabízí odpružení, polohování či stříšku, ale za to jsou lehčí. Jsou ale vhodné pouze pro kratší popojíždění. Na delší a hlavně nerovné cesty jsou naprosto nevhodné. Chcete-li golfky využívat právě na delší procházky, nabízí se o něco dražší možnost. Tento kočárek je odpružený, má polohovací opěrku zad i nohou, stříšky, košík atd. Tento typ je vhodný i pro spaní Vašeho dítěte.

 

Dopřejte Vašemu miminku jen to nejlepší!

čtěte více zde

X

Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo