Autosedačky

Vozíte Vaše dítě v autě? Pak je nutný zádržný systém, neboli autosedačka, která je ze zákona navíc povinná. Autosedačky Vám zaručují, že je Vaše dítě v maximálním bezpečí a zároveň pohodlí. Baby Shop Ondálek pro Vás vybírá  jen ty autosedačky předních výrobců, které mají nejvyšší ocenění bezpečnosti dle testů německého autoklubu ADAC. U nás lze nakoupit i mnoho doplňků k dětským autosedačkám. Požadujte pro Vaše děti výhradně výrobky nejvyšší kvality. Jedině tak budete moci v klidu vyrazit na cesty.

Ondálek Vám nabízí autosedačky značek:

Čemu byste měli věnovat pozornost při nákupu dětské autosedačky?

Tím nejdůležitějším kritériem při nákupu dětské autosedačky by měla být především její bezpečnost. Pravděpodobně si většina z Vás položí nyní otázku: Jak se taková bezpečnost dá zjistit? Máme pro Vás dvě odpovědi, a jak už bývá zvykem, jednu dobrou a druhou špatnou:

 

Špatnou informací je skutečnost, že na přesvědčení se o úrovni bezpečnosti, respektive nebezpečnosti dětské autosedačky nestačí pouze letmý pohled na ni. Pokud tedy při svém výběru dětské autosedačky narazíte na zboží, které je vybaveno pětibodovým bezpečnostním pásem či mezi jeho přední kvality patří prokazatelně nezávadný materiál, stále Vám to nedává jistotu, že v případě dopravního nehody zareaguje onen výrobek správně. Zárukou určitého stupně kvality by pro Vás mohly být testy dětských autosedaček.

 

A nyní ta slibovaná dobrá odpověď. Testy dětských autosedaček nemusíte provádět přímo Vy! Touto problematikou se např. v Evropské unii zabývá několik automotoklubových organizací, které zpravidla jednou ročně provádějí na svých simulátorech zátěžové testy dětských autosedaček. Pravděpodobně tou neuznávanější prověrkou dětských sedadel je již zmiňovaný test německého automotoklubu ADAC, odkaz na něj naleznete i na stránkách našeho Baby Shopu Ondálek.

 

Dalším důležitým kritériem, které se ve spotřebitelských testech objevuje, je například zhodnocení obsluhy dětské autosedačky či pohodlí Vašeho dítěte. Tato kritéria, ač jsou z velké části subjektivní, jsou velmi důležitá. Dobré hodnoty ve výsledcích testů by Vám měly například zaručit, že se vyhnete dětskému pláči z důvodu nepohodlného sezení v autosedačce, která Vašeho malého cestovatele například někde tlačí, nebo se mu v ní nepříjemně sedí z důvodu špatného tvaru výrobku. 

 

Poslední část hodnocení autosedaček je zpravidla věnována tomu, co Vaší malou ratolest zajímá nejméně, ba naopak je to nesmírně důležité pro maminky - údržba. Lepší hodnocení údržby ve spotřebitelských testech zpravidla znamená, že použité materiály jsou snadněji omyvatelné a lépe si udrží svou barvu při opakované údržbě.

 

Na závěr je vhodné zmínit ještě jednu věc, která může pečlivě vybírající rodiče často zmást. Když se Vám podaří prostřednictvím vyhledávače najít například výsledky letošních testů dětských autosedaček, je možné, že mezi nimi nenajdete Vámi vybraný produkt. To však neznamená, že se daná autosedačka na pomyslném žebříčku bezpečnosti dostala až na spodní místa. Mohla totiž projít testováním v uplynulém roce.

 

Dopřejte svému dítěti kvalitní autosedačku! 

čtěte více zde

X

Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo